PARTNER PORTALU
  • BGK

Kamień węgielny pod Collegium Humanisticum

  • KB    13 maja 2010 - 08:42

Dzięki 42 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego już za rok, studenci historii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika przekroczą progi Collegium Humanisticum. 12 maja 2010 r. odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod ten nowoczesny kompleks budynków.
Budowa Collegium Humanisticum to kolejny etap rozbudowy uniwersyteckiego miasteczka na Bielanach. Kompleks nowych gmachów, w których uczyć się będą studenci kierunków humanistycznych, powstaje przy Szosie Okrężnej, na przeciwko Wydziału Prawa i Administracji. Całość będzie miała ponad 14 tys. m kw. powierzchni i składać się będzie z części dydaktycznej oraz administracyjnej. Na pierwszą złoży się 15 sal wykładowych, 12 pomieszczeń do prowadzenia ćwiczeń, dziewięć sal komputerowych oraz biblioteka.

Koszt inwestycji to ponad 76 mln zł.  42 mln zł na ten cel UMK otrzyma w formie dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa kujawsko-pomorskiego.

- Cieszę się, że w tak znaczący sposób możemy wspomóc rozwój Uniwersytetu Mikołaja Kopernika – mówił marszałek Piotr Całbecki.

Kompleks budynków dla humanistów nie jest jednak jedyną inwestycją UMK, która znalazła się na liście projektów kluczowych programu. Znajduje się tam także Centrum Nowoczesnych Technologii. Na powstanie tej unikalnej placówki, w której laboratoriach będą mogli współpracować naukowcy zajmujących się naukami ścisłymi, przyrodniczymi, medycznymi i technicznymi, przeznaczono ponad 50 mln zł. Rezultaty prowadzonych badań i projektów naukowych  realizowanych w centrum będą bezpłatnie udostępniane przedsiębiorcom

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.