PARTNER PORTALU
  • BGK

Kamieniogórska SSE utworzyła Strefowy Klastr Edukacyjny

  • em    8 maja 2015 - 16:29
Kamieniogórska SSE utworzyła Strefowy Klastr Edukacyjny

Dyrektorzy gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i przedsiębiorcy przystąpili do Strefowego Klastra Edukacyjnego (fot. mat. prasowe)

O dobrych praktykach współpracy szkół z pracodawcami, strefowym klastrze edukacyjnym i Uniwersytecie Zawodowym dla Gimnazjalistów mówiła w Jaworze prezes kamiennogórskiej strefy ekonomicznej Iwona Krawczyk.
Jedna z podstref kamiennogórskiej strefy ekonomicznej jest zlokalizowana w Jaworze. Uzbrojone tereny, pomoc publiczna to zbyt mało. Inwestor oczekuje wykształconej kadry, przygotowanej do wykonywania konkretnego zawodu. Gotowość i elastyczność szybkiego kształcenia są dziś podstawą budowania przewagi konkurencyjnej, na którą stawia kamiennogórska specjalna strefa ekonomiczna.

Na spotkaniu zorganizowanym w Jaworze dyrektorzy tamtejszych gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i przedsiębiorcy przystąpili do Strefowego Klastra Edukacyjnego, utworzonego przez kamiennogórską strefę.

Kamiennogórska Specjalna Strefa Ekonomiczna Małej Przedsiębiorczości od sześciu lat uczestniczy w realizacji działań na rzecz kształcenia zawodowego.

- Bardzo istotna jest zmiana nastawienia gimnazjalisty i jego rodziców do szkół zawodowych i średnich szkół zawodowych. Dostarczamy młodym ludziom niezbędnej wiedzy na temat specyfiki konkretnego zawodu, wskazujemy możliwości realizacji zawodowej kariery - mówi prezes kamiennogórskiej strefy ekonomicznej Iwona Krawczyk.

Obecnie w Strefowym Klastrze Edukacyjnym współpracuje już około 80 podmiotów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.