PARTNER PORTALU
  • BGK

Kandydat o dzieciach z autyzmem

  • lk    22 października 2010 - 16:20

Kandydat na burmistrza Płońska Andrzej Stolpa wzywa do pomocy dzieciom z autyzmem. 22 października odbyła się konferencja podsumowująca projekt zrealizowany na rzecz dzieci z tym zaburzeniem.
Autyzm jest istotnym problemem społecznym. Wiele zachowań autystycznych można wyeliminować za pomocą specjalistycznych terapii. Zaburzenie rozwojowe swoje przejawy ma najczęściej w pierwszych trzech latach życia. Ważne jest by osoby dotknięte chorobą uzyskały szybką, oraz fachową pomoc i stopniowo wracały do prawidłowego stanu fizycznego i psychicznego.

Stowarzyszenie Terapeutów od 2003 roku skutecznie realizuje działania z zakresu pomocy rehabilitacyjnej, psychologicznej a także edukacyjnej. Projekt zrealizowany na rzecz dzieci z autyzmem to doskonały przykład działań Stowarzyszenia.

W konferencji podsumowywującej realizacje projektu wzięli udział specjaliści Joanna Włodarska i Katarzyna Graben – pedagodzy specjalni, Piotr Krawczyk – prezes Stowarzyszenia Terapeutów, a także zaproszony specjalnie na tą okazje Andrzej Stolpa – kandydat na burmistrza Płońska. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: