PARTNER PORTALU
  • BGK

Karta nauczyciela do zmiany

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    31 stycznia 2011 - 06:21
Karta nauczyciela do zmiany

Nie 78, a 52 dni robocze urlopu w roku dla nauczycieli, a dla przedszkolanek tylko 35 dni. To jedna z propozycji zmian w Karcie nauczyciela - dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna".
Pakiet zmian wypracowali wspólnie przedstawiciele gmin, powiatów i województw, zasiadający w zespole opiniodawczo-doradczym do spraw statusu zawodowego nauczycieli, powołanym przez ministra edukacji. Jak wynika z informacji gazety, zmiany mają zostać zaprezentowane na najbliższym posiedzeniu zespołu. (Czytaj też: Nie chcą by rozmawiano tylko z samorządami)

Kolejna nowość, jaką proponują, to ta, że podwyżki i awans mają być zależne od faktycznego wzrostu jakości nauczania. Poza tym Karta nauczyciela ma obejmować wyłącznie osoby bezpośrednio zaangażowane w proces dydaktyczny i realizujący z dziećmi podstawę programową. Ale dyrektorów szkół już nie, chyba że także prowadzą lekcje z uczniami. Szczegóły w publikacji "Dziennika Gazety Prawnej". Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Student politologii, 2011-02-01 14:49:40

    Przecięż nawet małe dziecko widzi że ta cała sprawa z kartą nauczyciela to lobby prywatnych szkół. Sprawa jest prosta 1: Samorzadowcy obcinają pensje nauczycielom i wydłużają czas pracy. 2: Ze szkół odchodzą najlepsi nauczyciele do innych zawodów lub szkół prywatnych gdzie więcej zarobią (co kil...ka lat temu już było a receptą miały być właśnie realizowane podwyżki) 3: W szkołach państwowych zostają najgorsi i obniża się poziom nauczania. 4: Ci których stać, daja dzieci do szkół prywatnych które rozwijają swój interes i od państwa dostają jeszcze dotacje. 5: Następuje dalsze rozwarstwienie społeczeństwa na biednych niewykształconych dziedziczących biedę i bogatych wykształconych coraz więcej zarabiajacych 6: KAPITALIZM W ROZKWICIE  rozwiń