PARTNER PORTALU
  • BGK

Katowice stawiają na rozwój edukacji

  • bad    6 marca 2016 - 19:25
Katowice stawiają na rozwój edukacji
Gimnazjalny oddział z językiem angielskim uzupełnia ofertę samorządowej oświaty w zakresie edukacji dwujęzycznej. (fot. katowice.pl)

W przyszłym roku szkolnym w Gimnazjum nr 21 im. Adeli Korczyńskiej w Katowicach zostanie uruchomiony oddział dwujęzyczny z językiem angielskim.
Otwarcie w gimnazjum oddziału dwujęzycznego z językiem angielskim jest, podobnie jak utworzenie Katowickiego Centrum Edukacji Zawodowej, bezpośrednim efektem podjęcia przez Radę Miasta Katowice uchwały w sprawie przyjęcia Polityki Edukacji Miasta Katowice „Katowiczanin 2022”. Jak podkreśla Marzena Szuba, wiceprezydent Katowic to kolejny krok na drodze realizacji strategii oświatowej miasta.

Gimnazjalny oddział z językiem angielskim uzupełnia ofertę samorządowej oświaty w zakresie edukacji dwujęzycznej, która obecnie obejmuje:

* oddziały dwujęzyczne z językiem francuskim w Gimnazjum nr 24 z Językiem Nauczania Francuskim im. Mikołaja Kopernika i I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Mikołaja Kopernika;

* oddziały dwujęzyczne z językiem hiszpańskim w Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi i II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej;
oddział dwujęzyczny z językiem niemieckim w VIII Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie

* oraz oddział z poszerzonym programem języka angielskiego i elementami nauczania dwujęzycznego w III Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza. Uczniowie tego oddziału są przygotowywani w zakresie programu matury międzynarodowej „International Baccalaureate Diplomma Programme”.

– Ponadto od czterech lat katowicki samorząd organizuje w miejskich przedszkolach, nieodpłatnie naukę języka angielskiego dla wszystkich grup wiekowych. W szkołach podstawowych natomiast realizowane są autorskie programy językowe i innowacje pedagogiczne w zakresie nauczania języków obcych – mówi Grażyna Burek pełnomocnik prezydenta ds. polityki edukacji.

Oferta oddziału dwujęzycznego z językiem angielskim w Gimnazjum nr 21 obejmuje dodatkowe godziny języka angielskiego z podziałem na grupy oraz prowadzenie lekcji w języku angielskim w ramach przedmiotów: historia, geografia, a także muzyka i plastyka w bloku poświęconym sztuce. Przygotowując program kształcenia dla oddziału dwujęzycznego, Gimnazjum wykorzystuje nie tylko wieloletnie doświadczenia w zakresie realizacji programów i projektów językowych, w tym również międzynarodowych, ale przede wszystkim wiedzę, przygotowanie merytoryczno-metodyczne oraz umiejętności kadry pedagogicznej. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą szkoły na stronie www.gimnzajum21.katowice.pl.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.