PARTNER PORTALU
  • BGK

Katowice urządzą Święto Krupnioka

  • GK    24 maja 2011 - 08:59
Katowice urządzą Święto Krupnioka

Święto Krupnioka odbędzie się 28 maja. Będzie to spotkanie przyjaciół i miłośników dzielnicy Nikiszowiec.
Od godz. 14.00 do późnego wieczora trwać będzie zabawa przy dźwiękach muzyki w atmosferze wielkiego pikniku rodzinnego.

Na początku imprezy ogłoszone zostaną wyniki trwającego obecnie konkursu fotograficznego z nagrodami, w którym może uczestniczyć każdy niezależnie od wieku.

Wystarczy zmysł artystyczny, by jak profesjonalista uchwycić „Nikisz w obiektywie” z jego zabudową i życiem codziennym mieszkańców. Będzie pokaz kulinarny, spektakle interaktywne dla dzieci, zawody sportowe i konkursy.

Artystów Grupy Janowskiej wspomogą tym razem studenci ASP, którzy poprowadzą otwarte warsztaty malarstwa. Na scenie wystąpią tancerze i zespoły muzyczne z repertuarem dla młodszych uczestników festynu i starszych preferujących śląskie szlagry.

Będzie można posłuchać najsłynniejszej górniczej orkiestry KWK Wieczorek. W tle, równolegle do występów scenicznych cały czas odbywać się będą imprezy towarzyszące, spacery po dzielnicy i zajęcia dla najmłodszych.

Na nikiszowskim rynku pojawią się stanowiska z przekąskami, ciastami i grillem, gdzie kulinarnym bohaterem dnia musi być oczywiście krupniok. Będą kawiarnie pod gołym niebem i tradycyjna karczma śląska z piwem.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • Razowiec, 2011-05-24 10:20:55

    no tak... święto krupnioka, coś mi to mówi...