PARTNER PORTALU
  • BGK

Katowice, żłobki: Przybędzie 140 miejsc dla dzieci

  • PAP/AT    9 marca 2016 - 19:03
Katowice, żłobki: Przybędzie 140 miejsc dla dzieci
Utworzenie nowych miejsc w żłobkach zakłada projekt "Żłobek szansą na rozwój dziecka i aktywność zawodową rodziców" (fot.pixabay.com)

• Katowice zwiększą dostęp do żłobków.
• Dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Społecznego przybędzie 140 miejsc dla dzieci.
• Dostępność do żłobków - zdaniem prezydenta - decyduje o wyborze miejsca zamieszkania.
"Zależy nam na zapewnieniu miejsca w żłobku dla każdego dziecka. Wiele rodzin szukając nowego miejsca zamieszkania analizuje m.in. dostępność żłobków oraz przedszkoli i traktuje to jako jeden z podstawowych warunków osiedlenia się w danym mieście" - powiedział prezydent Katowic Marcin Krupa.

Jak poinformowało w środę (9 marca) biuro prasowe katowickiego Urzędu Miasta łącznie w żłobkach przybędzie 140 miejsc. "Projekt zakłada adaptację pomieszczeń po miejskim przedszkolu przy ulicy Marcinkowskiego oraz po przedszkolu przy ulicy Uniwersyteckiej" - poinformowano. W pierwszej lokalizacji powstanie 50 miejsc dla dzieci, w drugiej - 90.

Czytaj też: Program Maluch 2016: 11 mln zł na żłobki i kluby malucha na uczelniach. Jakie zasady?

Utworzenie nowych miejsc w żłobkach zakłada projekt "Żłobek szansą na rozwój dziecka i aktywność zawodową rodziców". Jego celem jest zapewnienie szerszego dostępu do wysokiej jakości usług opiekuńczych dla dzieci do lat trzech oraz wyrównanie szans na aktywność zawodową ich rodziców lub opiekunów prawnych.

Projekt, jak poinformował katowicki samorząd, został złożony w październiku ub. roku w ramach konkursu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Biuro prasowe urzędu poinformowało, że wpłynęła już informacja "o pozytywnej ocenie oraz zatwierdzeniu dofinansowania projektu".

Czytaj też: Zatrudnianie niani, żłobki i kluby dziecięce za unijne pieniądze. Samorząd dopłaci

Całkowita wartość przedsięwzięcia to ponad 4,4 mln zł. "Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego wynosi 85 proc. a z budżetu państwa 3 proc. Wkład własny miasta Katowice stanowić będzie 12 proc. całkowitej wartości projektu" - dodano.

Żłobek Miejski w Katowicach (jednostka organizacyjna miasta - red.) składa się z dziesięciu oddziałów. Na 2015/2016 rok dysponował łącznie ok. 650 miejscami.

Krupa ubiegając się w 2014 roku o fotel prezydenta Katowic przygotował tzw. umowę z mieszkańcami. Jeden z jej punktów mówił o "zapewnieniu miejsca w przedszkolu i żłobku dla każdego dziecka z Katowic".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.