PARTNER PORTALU
  • BGK

Katowickie słoneczniki w Brukseli

  • GK/slaskie.pl    25 maja 2011 - 12:22
Katowickie słoneczniki w Brukseli

Łąka fluorescencyjnych słoneczników z Katowice przez tydzień będzie prezentowana przed siedzibą Parlamentu Europejskiego w Brukseli.
Przygotowana przez Agatę Norek ekspozycja Sunflower 2016 promuje ideę „Miasta Ogrodów” – programu kandydatury Miasta Katowice w staraniach o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Czytaj też: Miasto da kolejne 20 mln zł na ESK 2016

Słonecznik jest symbolem kandydatury Katowic do tytułu ESK. Oddaje to, co w programie „Miasto Ogrodów” ważne: rozwój społeczności, myślenie proekologiczne, a także skondensowanie pozytywnej energii.

Biuro ESK Katowice 2016 wkracza w ten sposób w międzynarodowy wymiar promocji kandydatury stolicy województwa śląskiego.

Poza stoiskiem promocyjnym, które funkcjonuje przez cały czas trwania wystawy, odbędą się liczne spotkania, podczas których prezydent Piotr Uszok (zabierz głos/oceń prezydenta) zaprezentuje założenia programu „Miasto Ogrodów”.

Czytaj też: ESK 2016: Które miasto najbardziej medialne?

Katowice to jedno z pięciu polskich miast ubiegających się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi już za niecały miesiąc, 22 czerwca. W 2016 tytuł dzielić będą dwa miasta – jedno z Polski i jedno z Hiszpanii.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: