PARTNER PORTALU
  • BGK

Kędzierzyn-Koźle: Zakończyła się termomodernizacja w Zespole Szkół Specjalnych

  • AT    18 grudnia 2015 - 15:35
Kędzierzyn-Koźle: Zakończyła się termomodernizacja w Zespole Szkół Specjalnych

Zmodernizowany budynek spowoduje, że placówka zaoszczędzi na ogrzewaniu(Zespół Szkół Specjalnych w Kędzierzynie-Koźlu, fot.mat.prasowe)

Powiat kończy rok 2015 inwestycją oświatową. Prawie 600 tys. zł kosztowała termomodernizacja Zespołu Szkół Specjalnych w Kędzierzynie-Koźlu.
Wymieniono dachówkę, dokładnie uszczelniono konstrukcję, zaimpregnowano ją oraz zmieniono więźbę dachową. Docieplono też stropodach. Wszystko to robi wrażenie, a samo poddasze zyskało również estetycznie, podobnie jak budynek z zewnątrz i wieża zegarowa, która także doczekała się częściowej modernizacji.

- Wszystkie prace szły zgodnie z planem, a całość trwała około dwóch miesięcy, bardzo dziękuję zarządowi powiatu oraz radnym – mówiła Krystyna Gielas, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych.

- W dniu podpisania umowy złożyliśmy zamówienie na specjalną wysokiej jakości dachówkę, tzw. esówkę, która przyjechała z Holandii, na naszym rynku jest trudno dostępna - zaznaczył Patryk Moszek z firmy Invest-Bud z Pokrzywnicy, która wygrała przetarg na termomodernizację szkoły.

Tak zmodernizowany budynek spowoduje, że placówka zaoszczędzi na ogrzewaniu, choć nie tylko, ponieważ ze względu na konstrukcję dachu znacznie poprawiło się bezpieczeństwo uczniów i nauczycieli. To nie jedyna taka inwestycja wykonana w szkołach należących do powiatu, wcześniej podobne prace wykonano m.in. w Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego i Zespole Szkół nr 1. Remont wykonano dzięki pieniądzom z budżetu powiatu oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.