PARTNER PORTALU
  • BGK

Kiepsko jest z edukacją finansową

  • Przegląd prasy/PAP/Rzeczpospolita    11 września 2012 - 08:24
Kiepsko jest z edukacją finansową

Co trzeci młody Polak nie ma podstawowej wiedzy z ekonomii. Jako dorośli będą łatwym celem oszustów.
Ponad 30 proc. uczniów szkół ponadgimnazjalnych uznało swoją wiedzę nt. zagadnień finansowych za małą lub bardzo małą – stwierdza „Rzeczpospolita”.

Ale ponad 70 proc. przyznało, że te umiejętności ludziom w ich wieku są potrzebne – wynika z badania PZU i Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości, w którym wzięło udział ponad 3 tys. uczniów.

1/3 młodych ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważna jest edukacja finansowa – komentuje prezes PZU Andrzej Klesyk. Jak podkreśla, problemem jest to, że w przyszłości zasilą oni rzesze Polaków nieświadomych korzyści i zagrożeń, jakie niosą za sobą produkty finansowe.

Eksperci zgodnie oceniają, że uboga wiedza finansowa Polaków powoduje, iż podejmują nieprzemyślane inwestycje, a ich konsekwencje przyczyniają się do spadku zaufania do całego sektora finansowego.

Według badania zdecydowana większość młodych wiedzę nt. finansów czerpie z mediów. Potem wskazywali rodziców, a szkołę dopiero w piątej kolejności. Jednocześnie największy odsetek uczniów chciałby wiedzę o finansach pozyskiwać od nauczycieli. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.