PARTNER PORTALU
 • BGK

Kierownictwo PiS nie rozważa możliwości odłożenia w czasie reformy edukacji

 • PAP/JS    2 stycznia 2017 - 17:07
 Kierownictwo PiS nie rozważa możliwości odłożenia w czasie reformy edukacji
Wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki (fot. PiS/twitter)

Kierownictwo PiS nie rozważa możliwości odłożenia w czasie reformy edukacji; uważamy, że jest dobrze przygotowana - powiedział wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki.
"Kierownictwo PiS nie rozważa możliwości odłożenia w czasie reformy edukacji, która naszym zdaniem jest bardzo dobrze przygotowana i będzie wprowadzona zgodnie z naszymi obietnicami wyborczymi" - powiedział Terlecki. Jak dodał, władze PiS nie mają żadnych informacji, że prezydent Andrzej Duda zamierza zawetować ustawy wprowadzające reformę.

"Rząd jest zdeterminowany, żeby reforma została przyjęta zgodnie z planem. Jest bardzo dobrze przygotowana. Nikt nie myśli, żeby odstąpić od naszych planów" - powiedziało dobrze poinformowane źródło w rządzie.

Szef prezydenckiego Biura Prasowego Marek Magierowski pytany o ewentualne weto prezydenta wobec ustawy wprowadzającej reformę edukacji powiedział, że "prezydent podejmie decyzję w konstytucyjnym terminie".

W poniedziałek na portalu wpolityce.pl pojawił się artykuł pt. "PiS zastanawia się czy rękami prezydenta nie odłożyć reformy edukacji". Według autora publikacji, przed nowym rokiem Jarosław Kaczyński miał usłyszeć od prezydenta Dudy, że ten rozważa dwa weta: wobec ustawy o zgromadzeniach i ustawy o edukacji.

Ustawy reformujące system szkolny w Polsce zostały w grudniu 2016 r. uchwalone przez Sejm, a Senat nie wprowadził do nich poprawek. Jeśli podpisze je prezydent, rozpocznie się wygaszanie gimnazjów. Przywrócone zostaną 8-letnie szkoły podstawowe, 4-letnie licea i 5-letnie technika, a w miejsce szkół zawodowych powstaną dwustopniowe szkoły branżowe.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • seniorita Márquez Cazares, 2017-01-03 22:15:13

  Do notariusz podpisze 23.59: cytat "wykazuje wyjątkową butę i bezczelność, i to nie tylko wobec dzieci i rodziców, nauczycieli i samorządowców". Nic nowego. Poprzednie trzy ministry były jeszcze gorsze, jeszcze większa buta i jeszcze większa bezczelność. Szybko ludzie zapomnieli....  rozwiń
 • notariusz podpisze 23.59, 2017-01-03 09:08:01

  cytat... Pani Anna Zalewska - predysponująca w oczach niektórych do roli najwybitniejszego ministra edukacji narodowej III RP - wykazuje wyjątkową butę i bezczelność, i to nie tylko wobec dzieci i rodziców, nauczycieli i samorządowców. Wydając swoje rozporządzenie na rok 2017, o którym mowa wyżej i ...uwzględniając w nim podpisanie (niepodpisanych jeszcze) przez Prezydenta III RP - pana Andrzeja DUDĘ ustaw reformujących oświatę, postawiła go w wyjątkowo niezręcznej sytuacji. Już tylko za to, Pan Prezydent powinien się jej odwinąć, i jej źle przemyślane, źle zaplanowane i źle policzone ustawy zawetować. Czy ta informacja zdąży dolecieć do Pana Prezydenta przed podpisaniem tych ustaw?  rozwiń
 • Kaja, 2017-01-02 22:23:42

  Pies ich stał.