PARTNER PORTALU
  • BGK

Kino do indeksu

  • lk    22 października 2010 - 17:58

Polski Instytut Sztuki Filmowej otworzy w Kielcach swoją Akademię Polskiego Filmu. Dorobek polskiego kina będzie można studiować w Wojewódzkim Domu Kultury.
Akademia Polskiego Filmu działa już w Warszawie, Łodzi i Krakowie, ale Kielce będą pierwszym miastem, w którym udział w wykładach i projekcjach będzie dla studentów bezpłatny. Jednocześnie będzie to dla nich szansa na uzupełnienie programu nauczania, a nawet - zaliczenie fakultatywnych zajęć. Program zakłada projekcję prawie stu filmów, które w ciągu dwóch lat można będzie oglądać w kinie Wojewódzkiego Domu Kultury. 

Wykładowcami Akademii będą naukowcy uniwersytetów z całej Polski oraz kieleccy filmoznawcy. Ukoronowaniem pierwszego semestru będzie spotkanie z Andrzejem Wajdą. Zajęcia będą się odbywać od 26-ego października, co wtorek o 17-tej w kinie WDK. W kasie kina można się zapisywać na pierwszy semestr.

Akademia Polskiego Filmu to dwuletni kurs historii polskiego filmu fabularnego. Powstała z inicjatywy Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej we współpracy z Fundacją Film Polski, Filmoteką Narodową i Stowarzyszeniem Filmowców Polskich. Idea Akademii nawiązuje do wcześniejszych projektów Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej obchodów stulecia polskiego filmu, a przede wszystkim wystawy "100 lat polskiego filmu. 1908-2008" przyjętej z zainteresowaniem w kraju i zagranicą. W programie Akademii znalazły sie tytuły prezentowane na tej wystawie. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.