PARTNER PORTALU
  • BGK

Kłopoty z e-podręcznikami

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    17 maja 2012 - 07:38
Kłopoty z e-podręcznikami

Choć na projekt „E-podręczniki do kształcenia ogólnego” wydane ma być 45 mln zł, z czego na e-booki 32 mln zł, to zgłosiło się tylko kilka firm gotowych przygotować treść tych książek.
E-booki mają powstać do 2015 roku, za ich przygotowanie odpowiada Ośrodek Rozwoju Edukacji – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Termin składania ofert w konkursie na partnerów merytorycznych (odpowiedzialnych za treści) i partnera technologicznego (ma stworzyć rozwiązania informatyczne) minął 7 maja. I, jak się okazuje, rynek wcale nie rzucił się, by zaoferować swoje usługi przy tworzeniu tych e-podręczników.

Kandydatów na partnera technologicznego jest sporo – 16. Problem w tym, że mało kto chce przygotować część merytoryczną. Do czterech różnych typów podręczników zgłosiło się tylko 10 firm.

E-podręczniki do matematyki i przedmiotów humanistycznych gotowe są przygotować trzy firmy, do humanistycznych dwie, a do przyrodniczych jedna – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.