Kłopoty ze zdolnymi uczniami

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna
  • 30-03-2012
  • drukuj
Dyrektorzy gimnazjów dwujęzycznych nie chcą zmieniać zasad naboru i zezwolić na składanie dokumentów do kilku placówek. Dzieci mogą trafić do słabych szkół rejonowych.
Kłopoty ze zdolnymi uczniami
Od poniedziałku w większości samorządów rozpoczyna się nabór do gimnazjów. Najbardziej oblegane są placówki dwujęzyczne, gdzie trafiają najzdolniejsi uczniowie – pisze „Dziennik gazeta Prawna”.

Rodzice skarżą się jednak, że ich dzieci nie mogą starać się do kilku z nich. Wszystko przez test kompetencyjny, który obywa się jednego dnia w całym kraju. W tym roku przypada na 23 maja.

Mimo sugestii rodziców dyrektorzy szkół dwujęzycznych nie dostrzegają potrzeby zmieniania dotychczasowych zasad.

Rodzice nie odpuszczają i skarżą się do kuratoriów i wydziałów oświaty. Te im odpisują, że sugestie przekażą dalej i na tym całe ich działanie się kończy – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

W moim rozumieniu wprowadzanie jakich kolwiek ograniczeń przy dostępie do nauki przy powiązaniu z mechanizmami generacyjnymi jest co najmniej nie logiczne, czy ktoś na tym etapie edukacji dziecka jest w stanie zagwarantować , że w grupie dzieci odrzuconych przez system weryfikacyjny nie ma dzieci zd...olnych. Czy osoby ustalające te kryteria nie powinne ulec samoweryfikacji , czy podstawowym warunkiem funkcjonowania systemu szkolnictwa są kryteria finansowe jezeli tak to cała dyskusja o tym jak i kto i z jakim potencjałem startowym będzie pracował na system emerytalny jest wirtualna. Ja rozumiem ,że polityk nie musi być fachowcem ale przynajmniej powinien się kierować przesłankami racjonalnymi w tle widząc dobro społeczne. Żeby się nauczyć mówic pierw trzeba się nauczyć słuchać. rozwiń

nedpolams@op.pl, 2012-03-30 13:21:12 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE