Kobiety i mężczyźni. Równe szanse?

Dziś (9 marca), w katowickim Kinoteatrze Rialto odbędzie się konferencja poświęcona realizowaniu przez Województwo Śląskie europejskiej polityki równości płci, zatytułowana "Równość szans kobiet i mężczyzn w Europejskim Funduszu Społecznym".

Stosowanie zasady równości szans kobiet i mężczyzn jest obowiązkiem każdego projektodawcy ubiegającego się o dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. W ramach konferencji odbędzie się szkolenie z zakresu prawidłowego stosowania tej zasady we wnioskach o dofinansowanie, połączone z indywidualnymi konsultacjami.

Nie zabraknie również prezentacji dobrych praktyk w zakresie realizacji równościowych projektów ze szczególnym uwzględnieniem aktywnych i przedsiębiorczych kobiet. Będzie można posłuchać o doświadczeniach mam powracających na rynek pracy, o tym, iż przedsiębiorczość jest rodzaju żeńskiego, a 50+ to doskonały wiek na aktywność zawodową i społeczną. Całość umili zebranym występ zespołu jazzowego.

Spotkanie organizuje Wydział Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE