PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolejne tablice interaktywne dla szkół

  • AZA    11 lutego 2011 - 10:11

Rozpoczyna się druga połowa roku szkolnego, a wraz z nią kolejny etap wyposażania klas pierwszych, drugich i trzecich szkół podstawowych w regionie kujawsko-pomorskim w nowoczesne tablice interaktywne.
W sumie w ramach realizowanego wspólnie przez samorząd województwa i samorządy lokalne projektu zakupionych zostanie 2346 zestawów urządzeń. Koszt zakupu tablic to 28,98 miliona złotych. Do końca kwietnia skończy się drugi etap operacji, czyli wyposażenie klas w kolejne 1097 zestawów takich urządzeń.

- Tablica interaktywna to fantastyczne narzędzie dla uczniów i nauczycieli. Daje dzieciom możliwość posługiwania się nową technologią od najmłodszych lat. Projekt jest tak duży, bo chcieliśmy wyrównać szanse rozwojowe dzieci z różnych środowisk i miejscowości, umożliwić korzystanie z najnowszej techniki nie tylko mieszkańcom wielkich miast. Tablice trafią do 627 placówek i znajdą się w niemal każdej klasie pierwszej, drugiej i trzeciej szkoły podstawowej w regionie. Właśnie na tym etapie – początkowej edukacji – ważne jest oswojenie dzieci z nowoczesnością. – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Na taki zestaw składa się tablica interaktywna wraz z oprogramowaniem, specjalistyczny projektor o krótkiej ogniskowej oraz notebook. W każdej szkole znajdzie się również jeden wizualizer czyli urządzenie, które pozwala pokazywać  przedmioty lub dokumenty w powiększeniu, wykorzystując w tym celu projektor. Cena jednego zestawu (tablica, laptop, projektor oraz zawieszenie ścienne) to 11,7 tysiąca złotych. Wizualizer kosztuje 2,2 tysiąca złotych. Usługa przewiduje też montaż urządzeń w szkołach i techniczne przeszkolenie nauczycieli w zakresie obsługi tablic.

Partnerami przedsięwzięcia, finansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego zostało 156 jednostek samorządu terytorialnego z regionu.

Szkolenia z zakresu zastosowania i obsługi tablic interaktywnych odbywały się też w ramach projektu  „Klucz do uczenia – program wsparcia kujawsko-pomorskich nauczycieli”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: