PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolejni przyjaciele Euro 2012

  • PAP    5 kwietnia 2011 - 11:33
Kolejni przyjaciele Euro 2012

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski, komentator telewizyjny Włodzimierz Szaranowicz oraz były piłkarz i reprezentant kraju Władysław Żmuda dołączyli we wtorek do grona przyjaciół UEFA EURO 2012.
„Euro to prestiż, to pierwsza liga i bardzo dobrze się stało, że do niej wchodzimy razem z Ukrainą. Mistrzostwa Europy dla państw-gospodarzy są wielkim wyzwaniem i zawsze są wspaniałe, kiedy drużyna narodowa gra dobrze. Na szczęście mamy jeszcze trochę czasu, by się dobrze przygotować” – powiedział Aleksander Kwaśniewski na antenie TVP w programie „Kawa czy Herbata”.

„Miałem zaszczyt być w roku 1990 w komitecie organizacyjnym mistrzostw świata w piłce nożnej we Włoszech. Jako Przyjaciel UEFA EURO 2012 będę kibicował przygotowaniom do mistrzostw i wierzę, że wszystko się uda wspaniale” – dodał Żmuda, który jest polskim rekordzistą pod względem występów w mistrzostwach świata. W czterech turniejach finałowych zagrał w 21 meczach.

„Przyznam się, że dużo myślę o Euro i ostatnio mało sypiam. TVP jako właściciel praw do transmisji z mistrzostw zrobi wszystko, by kibice poczuli radość z tych wspaniałych chwil. 8 czerwca 2012 roku rozpocznie się bowiem wielki festiwal radości” – zapewnił dyrektor TVP Sport Szaranowicz.

Program Przyjaciół UEFA EURO 2012 zakłada utworzenie grupy 200 (100 w Polsce i 100 na Ukrainie) osób wspierających przyszłoroczny turniej. Pierwszymi polskimi Przyjaciółmi UEFA EURO 2012 zostali Lech Wałęsa, Maryla Rodowicz, Józef Młynarczyk i Robert Korzeniowski.

Obecnie w tym gronie znajduje się wiele znanych osób, przede wszystkim ze świata sportu i kultury, a także 20 dzieci, zwycięzców konkursu plastycznego oraz 18 laureatów konkursu dla kibiców.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.