Kombatanci nie chcą błędów w podręcznikach

Kombatanci domagają się od Ministerstwa Edukacji Narodowej wycofania podręcznika do historii XX wieku dla liceów i techników.

Kombatanci nie chcą błędów w podręcznikach
Kombatanci przesłali MEN i innym państwowym organom oraz wydawnictwu obszerną, 14-stronicową recenzję podręcznika przygotowaną przez historyka Jana Jarosza. Fot. Pixabay

- W podręczniku „Poznać przeszłość. Wiek XX” jest wiele błędów, przemilczeń i manipulacji – podkreślają Edward Jankowski i Tadeusz Bieńkowski z Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w apelu do resortu edukacji narodowej.

- Podręcznik ten, dopuszczony do użytku szkolnego w 2012 r., był krytykowany i mogłoby się wydawać, że nowa wersja będzie lepsza, poprawiona. Niestety, podręcznik dopuszczony w roku 2015 jest taki sam jak ten z 2012 r. – dodają.

Jak informuje „Nasz Dziennik” kombatanci przesłali MEN i innym państwowym organom oraz wydawnictwu obszerną, 14-stronicową recenzję podręcznika przygotowaną przez historyka Jana Jarosza.

Ministerstwo na razie nie odnosi się do sprawy.

- MEN nie otrzymało pisma w tej sprawie. Jeżeli zostanie przesłane, odniesiemy się do treści w nim zawartych – komunikuje Justyna Sadlak, rzecznik prasowy resortu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

IPN w Polsce opiera się w większości o sfałszowane materiały dawnego UB i SB i tworzy "historię najnowszą". Kiedy nareszcie głos zabiorą wybitni historycy a nie bezpieka ???

introligator, 2015-10-11 04:12:11 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE