PARTNER PORTALU
  • BGK

Komiks będzie promował RPO

  • PAP    13 maja 2010 - 22:30

Komiks narysowany przez Grażynę Krauze będzie promował Regionalny Program Operacyjny województwa podkarpackiego. W czwartek w urzędzie marszałkowskim wręczono nagrody zwyciężczyni konkursu.
Ta niestandardowa forma promocji unijnego programu ma dotrzeć przede wszystkim do dzieci i młodzieży.

Na konkurs wpłynęło 40 prac. Pierwsze miejsce zajęła praca Grażyny Krauze, która w nagrodę dostała dyplom oraz 5 tys. zł. W uzasadnieniu jurorzy napisali, że laureatce nagroda należy się za "inwencję i wyobraźnię przełożenia idei funduszy europejskich na efektowne wizualnie, fotograficzne elementy, sprawnie ukazane w graficznej formie, zachowującej czytelność i przejrzystość".

- Temat był bardzo nienarracyjny tylko specyficzny, administracyjny, który wymaga zapoznania się z wieloma dokumentami, m.in. strategią rozwoju województwa. Dlatego tym bardziej gratulacje dla laureatki, w jej pracy temat jest ujęty lapidarnie i pomysłowo - powiedział Wojciech Birek z Rzeszowskiej Akademii Komiksu.

Zwyciężczyni powiedziała dziennikarzom, że rysowaniem komiksów zajmuje się amatorsko i hobbystycznie.

- Jestem prawnikiem, więc zrozumienie samego tematu przyszło mi łatwiej. Praca nad komiksem zajęła mi kilka weekendów - mówiła Grażyna Krauze.

Jury przyznało również drugie i trzecie miejsce oraz wyróżniło trzy inne prace. Nagrodzone komiksy będą wykorzystane w promocji RPO, m.in. znajdą się w biuletynach oraz ulotkach.

W ramach RPO woj. podkarpackie w latach 2007-2013 ma do wykorzystania 1 mld 136 mln euro. Instytucją zarządzającą programem jest zarząd województwa. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.