Komitet Regionów na targach w Kielcach

Delegacja Komitetu Regionów - organu doradczego lokalnych i regionalnych samorządów UE - odwiedzi w dniach 28-30 marca Targi Edukacyjne w Kielcach - zapowiedział marszałek świętokrzyski Adam Jarubas.
Komitet Regionów na targach w Kielcach

- W ramach kieleckich Targów Edukacyjnych ''Edukacja'', z udziałem przedstawicieli Komitetu Regionów odbędzie się m.in. seminarium ''Od kreacyjności - do innowacyjności'', a także forum kuratorów oświaty i dyrektorów szkół - powiedział w czwartek Jarubas (oceń działania marszałka).

Jak ocenił, wizyta w Kielcach reprezentantów prawie wszystkich państw UE "będzie dużą promocją stolicy województwa świętokrzyskiego i całego regionu, okazją do tego, by pokazać Kielce (zabierz głos/oceń prezydenta) jako dynamicznie rozwijający się ośrodek kształcenia oraz zaprezentować oryginalne inicjatywy samorządowe w zakresie wyposażania szkół w nowoczesne pomoce dydaktyczne".

Zadaniem Komitetu Regionów jest opiniowanie aktów prawnych UE z perspektywy lokalnej i regionalnej. Komitet czyni to przez sporządzanie sprawozdań (opinii) dotyczących wniosków Komisji Europejskiej.

Czytaj też: Rola targów w rozwoju polskich miast i regionów jest bardzo duża  

Komisja, Rada i Parlament Europejski są zobowiązane do zasięgania opinii Komitetu Regionów przed przyjęciem decyzji UE w sprawach dotyczących samorządów lokalnych i regionalnych - m.in. w kwestii polityki zatrudnienia, środowiska, edukacji lub zdrowia publicznego. Komitet liczy obecnie 344 członków i tyle samo zastępców.

Targi Edukacyjne w Kielcach to największa w Polsce prezentacja oferty wydawnictw oraz producentów pomocy naukowych, mebli szkolnych, wyposażenia dla szkół i przedszkoli oraz firm informatycznych, które oferują komputerowe programy edukacyjne i programy ułatwiające zarządzanie placówkami oświatowymi.

W tym roku targi zgromadziły ponad 210 wystawców. Imprezie towarzyszyło ponad 80 konferencji, seminariów, szkoleń i warsztatów skierowanych m.in. do pedagogów i uczniów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

K.C.pzpr-co wam to przypomina? Niektórych cały czas trzyma! KOmuna wraca!

SOS, 2011-11-24 18:19:57 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE