PARTNER PORTALU
  • BGK

Kompromitacja uczniów na maturze z wiedzy o społeczeństwie

  • PAP/em    3 lipca 2015 - 06:45
Kompromitacja uczniów na maturze z wiedzy o społeczeństwie

Tylko 74 proc. tegorocznych maturzystów zdało swoje egzaminy (fot.flickr.com/ Rune Mathisen)

Żaden inny dodatkowy egzamin nie poszedł tak źle, jak rozszerzona matura z wiedzy o społeczeństwie. Absolwenci liceów zdobyli z tego przedmiotu średnio 26 proc. punktów.
Gdyby w tym przypadku obowiązywał próg zdawalności z obowiązkowej matury - 30 proc. pkt - można byłoby powiedzieć, że uczniowie egzamin oblali. Tego pułapu na maturze z WOS nie przekroczyło aż 18 tys. na blisko 28 tys. piszących.

I np. tylko 11 proc. wiedziało, kto był szefem Rady Europejskiej przed Donaldem Tuskiem, zaledwie 15 proc. umiało wymienić formy uczestnictwa w demokracji bezpośredniej. A aż 60 proc. nie zdobyło nawet punktu z wypracowania.

Co czwarty maturzysta nie zdał egzaminu

Wynikami podstawowych egzaminów również nie można się chwalić. Tylko 74 proc. tegorocznych maturzystów zdało swoje egzaminy - podała Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE). To o jeden pkt. procentowy mniej niż w ubiegłym roku i tak uznawanym za rekordowo zły. 

W 2015 r. w pierwszym terminie egzamin zdało 74 proc. przystępujących, czyli nieco ponad 204 tys. spośród 275 tys. maturzystów, którzy przystąpili do egzaminu. Niemal co piaty ze zdających (19 proc.) oblał tylko jeden przedmiot i będzie mógł przystąpić do egzaminu poprawkowego pod koniec sierpnia.

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • msl , 2015-07-03 08:38:19

    Czemu mnie to nie dziwi?