Kompromitacja uczniów na maturze z wiedzy o społeczeństwie

Żaden inny dodatkowy egzamin nie poszedł tak źle, jak rozszerzona matura z wiedzy o społeczeństwie. Absolwenci liceów zdobyli z tego przedmiotu średnio 26 proc. punktów.
Kompromitacja uczniów na maturze z wiedzy o społeczeństwie
Tylko 74 proc. tegorocznych maturzystów zdało swoje egzaminy (fot.flickr.com/ Rune Mathisen)

Gdyby w tym przypadku obowiązywał próg zdawalności z obowiązkowej matury - 30 proc. pkt - można byłoby powiedzieć, że uczniowie egzamin oblali. Tego pułapu na maturze z WOS nie przekroczyło aż 18 tys. na blisko 28 tys. piszących.

I np. tylko 11 proc. wiedziało, kto był szefem Rady Europejskiej przed Donaldem Tuskiem, zaledwie 15 proc. umiało wymienić formy uczestnictwa w demokracji bezpośredniej. A aż 60 proc. nie zdobyło nawet punktu z wypracowania.

Co czwarty maturzysta nie zdał egzaminu

Wynikami podstawowych egzaminów również nie można się chwalić. Tylko 74 proc. tegorocznych maturzystów zdało swoje egzaminy - podała Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE). To o jeden pkt. procentowy mniej niż w ubiegłym roku i tak uznawanym za rekordowo zły. 

W 2015 r. w pierwszym terminie egzamin zdało 74 proc. przystępujących, czyli nieco ponad 204 tys. spośród 275 tys. maturzystów, którzy przystąpili do egzaminu. Niemal co piaty ze zdających (19 proc.) oblał tylko jeden przedmiot i będzie mógł przystąpić do egzaminu poprawkowego pod koniec sierpnia.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Czemu mnie to nie dziwi?

msl , 2015-07-03 08:38:19 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE