PARTNER PORTALU
  • BGK

Koncepcja PO na poprawę stanu edukacji w Krakowie

  • AW    11 czerwca 2013 - 15:55
Koncepcja PO na poprawę stanu edukacji w Krakowie

- Chcemy przygotować krakowską edukację na bieżące i przyszłe wyzwania. Nasza propozycja Pozytywnego Programu to szansa dla wszystkich: dzieci i młodzieży, ich rodziców, szkół, a wreszcie samych mieszkańców - mówi Bogusław Kośmider, przewodniczący Rady Miasta Krakowa.
Jak podkreślają autorzy, konieczność zmian w krakowskiej edukacji jest nieuchronna. Wynika ona nie tylko ze zmniejszającej się liczby uczniów w szkołach samorządowych, ale także obniżających się wyników kształcenia krakowskich szkół na tle kraju. Dotychczas przeprowadzone reformy nie były skuteczne, a w efekcie wykluczyły możliwość  przeprowadzenia istotnych decyzji.

Dlatego Platforma Obywatelska przygotowała program na najbliższe półtora roku. Przyjęte w nim założenia mają być wdrażane przy wsparciu krakowskich radnych. Program zawiera rozwiązania zarówno dla nauczycieli, kadry zarządzającej, młodzieży, a także rodziców.

- To plan pozytywny, bez rewolucji i ostrych zmian. Głównym celem programu jest podniesienie jakości edukacyjno-wychowawczej oraz ekonomiczno-organizacyjnej szkół wszystkich szczebli - informuje PO.

W tym celu, przy współpracy z nadzorem pedagogicznym zostanie przeprowadzona analiza wszystkich placówek. Szkoły, które osiągają najniższe wyniki dostaną możliwość wdrożenia programów naprawczych.

Pomagać będzie Wydział Edukacji i Komisja Edukacji Rady Miasta. Ocena wyników stanowić będzie podstawę do restrukturyzacji sieci szkół w Krakowie. W projekcie zaplanowano także działania dot. uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych, dostępie do oferty przedszkolnej czy też wsparcia dla uczniów z rodzin o niższym statusie ekonomicznym i społecznym.Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.