PARTNER PORTALU
  • BGK

Kończą budowę hali sportowej

  • PAP    29 marca 2011 - 15:01
Kończą budowę hali sportowej

Pod koniec maja br. w Sulęcinie (woj. lubuskie) ma zostać oddany do użytku nowy obiekt sportowy przy Gimnazjum im. Jana Pawła II. Wartość inwestycji to ponad 4,1 mln zł, z czego połowa pochodzi z funduszy unijnych.
Jak poinformował Urząd Marszałkowski w Zielonej Górze, w zakres projektu realizowanego przez gminę weszła budowa hali sportowej wraz z wyposażeniem oraz doposażenie pracowni komputerowej i sali konferencyjno - projekcyjnej.

Na parterze nowego obiektu zlokalizowano dwie sale sportowe, saunę oraz pomieszczenia zaplecza. Na piętrze znajdują się: sala gimnastyczna, siłownia, gabinet medyczny oraz pomieszczenia gospodarcze, magazynowe i higieniczno-sanitarne a także pokój instruktorów.

Obecnie trwają ostatnie prace wykończeniowe i wyposażanie budynku oraz zagospodarowywanie przyległego terenu. Nowa hala jest w pełni przystosowana dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Jak powiedział z-ca burmistrza Sulęcina Zbigniew Gruca, dla ok. 400 uczniów gimnazjum nowa sala stworzy nieporównywalne do obecnych warunki do realizacji zajęć z wychowania fizycznego.

Dotychczas gimnazjaliści korzystali z hali sąsiedniego liceum, co stwarzało duże problemy organizacyjne. Zdarzało się, że z uwagi na napięty grafik zajęcia prowadzone były z dwoma klasami na raz - wyjaśnił Gruca.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.