PARTNER PORTALU
  • BGK

Kończy się projekt „Lubuska Szkoła Zawodów”

  • PAP    9 czerwca 2011 - 12:11
Kończy się projekt „Lubuska Szkoła Zawodów”

W sobotę w Zielonej Górze odbędzie się podsumowanie projektu „Lubuska Szkoła Zawodów”. Uczestniczy w nim od 2010 r. około 3, 5 tysiąca uczniów z lubuskich szkół zawodowych.
Projekt dofinansowany jest przez Unię Europejską. Zajęcia w ramach projektu potrwają do końca roku szkolnego.

Młodzież z dziesięciu lubuskich szkół o profilu zawodowym uczestniczy w zajęciach z języków: angielskiego, niemieckiego, francuskiego, rosyjskiego, z grafiki komputerowej, dziennikarstwa, tworzenia stron internetowych oraz z przyrodniczo-matematycznych.

Ponadto uczniowie mają zapewnione materiały edukacyjne oraz zajęcia korekcyjno–kompensacyjne, logopedyczne, socjoterapeutyczne i psychoedukacyjne.

„Główny nacisk w projekcie kładzie się na organizację zajęć przyuczających do zawodu, m. in. spawacza, glazurnika, brukarza, dekarza, cieśli, kelnera, fryzjera, barmana, kosmetyczki, florysty, kucharza, sprzedawcy” – poinformowała rzecznik prasowy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Zielonej Górze, Małgorzata Kordoń.

Uczniowie odbywają praktyki w zawodach: technik hotelarz, technik architektury krajobrazu, technik mechatronik oraz technik handlowiec oraz biorą udział w licznych szkoleniach, np. z organizacji i kalkulacji przyjęć okolicznościowych, w kursie kroju i szycia, księgowości komputerowej, obsługi kas fiskalnych, szybkiego gotowania, rysunku odręcznego i technicznego.

Atrakcyjne dla młodzieży były wyjazdy studyjne, np. na targi do Poznania, Lipska czy wizyty na wyższych uczelniach – m.in. w Wyższej Szkole Hotelarstwa i Gastronomii we Wrocławiu, Uniwersytecie Wrocławskim, Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu, Uniwersytecie Zielonogórskim.

Organizowano również obozy językowe, naukowe i informatyczne. Łączna wartość projektu to ok. 4,5 mln zł, dofinansowanie z funduszy europejskich i budżetu państwa stanowi ponad 3,9 mln, a pozostała kwota to wkład własny samorządów, w których znajdują się szkoły uczestniczące w projekcie.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.