PARTNER PORTALU
  • BGK

Konfliktowy e-podręcznik

  • Przegląd prasy/PAP/Rzeczpospolita    2 sierpnia 2012 - 08:19
Konfliktowy e-podręcznik

Pracownik agendy MEN może się znajdować w konflikcie interesów. Krzysztof Wojewodzic, od 1 lipca koordynator rządowego projektu e-podręcznik, jest też prezesem spółki zajmującej się sprzedażą e-podręczników.
Jeszcze wczoraj był prezesem firmy, choć zgodnie z prawem nim rozpoczął pracę w Ośrodku Rozwoju Edukacji, powinien się pozbyć udziałów w spółce. Maria Branecka z ORE twierdzi, że Wojewodzic ją zapewniał, iż to zrobi – informuje „Rzeczpospolita”.

Czytaj też: Burza wokół e-podręczników trwa

Jednak prof. Antoni Kamiński, b. szef polskiego oddziału Transparency International, ocenia, że nawet gdyby tak się stało, to sytuacja i tak wciąż byłaby bardzo niejasna.

„W sprawie e-podręcznika mamy do czynienia z grupą koleżeńską, która wzajemnie się wspiera. Możemy mówić o siatce ludzi, którzy pasożytują na publicznych instytucjach i ich funduszach, by realizować własne, prywatne interesy” – mówi prof. Kamiński.

Sam projekt e-podręcznika znalazł się pod lupą CBA. Jak mówi rzecznik biura Jacek Dobrzyński, trwa analiza i weryfikacja informacji o ewentualnych nieprawidłowościach.

Jak przypomina „Rz”, to po jej publikacjach od projektu została odsunięta wiceszefowa MEN Joanna Berdzik, której znajomym z edukacyjnego stowarzyszenia jest Wojewodzic.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Pola, 2012-08-02 14:53:19

    mówią że piszą ? czy piszą że mówią?
  • zibi, 2012-08-02 14:41:18

    to dopiero teraz ktoś się o tym dowiedział? czy potrzeba CBA, FBI i Interpolu, żeby sprawdzić kto jest gdzie zatrudniony? zwłaszcza, że chodzi o osobę publiczną - LOL