PARTNER PORTALU
  • BGK

Koniec ferii zimowych

  • PAP/AT    23 lutego 2018 - 06:16
Koniec ferii zimowych
Ferie zimowe 2018: 26 lutego do szkół wracają uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego (fot.pixabay.com)

Niedziela (25 lutego) będzie ostatnim dniem ferii zimowych. W poniedziałek (26 lutego) do szkół wracają uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego, którzy dwutygodniową przerwę w nauce mieli jako ostatni w kraju.
Ferie w tych województwach zaczęły się 10 lutego.

Uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego mieli ferie od 13 do 28 stycznia, z województw: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego - od 20 stycznia do 4 lutego, a z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego - od 27 stycznia do 11 lutego.

Następna przerwa w nauce - z okazji świąt wielkanocnych - potrwa od 29 marca do 3 kwietnia.

Terminy ferii i przerw w nauce podaje co roku MEN. Kieruje się przy tym zasadą, zgodnie z którą, jeśli w jednym roku w określonej grupie województw ferie zimowe były w drugiej połowie stycznia, to w następnym roku termin ferii w tej grupie województw przypadnie na pierwszą połowę lutego, a w kolejnym na drugą połowę lutego.

Z reguły tej wyłączone są tylko województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie, gdzie ferie są zawsze na przełomie stycznia i lutego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.