PARTNER PORTALU
  • BGK

Koniec roku szkolnego 2015/2016, świadectwa: Czerwony pasek czy książka?

  • aw    24 czerwca 2016 - 08:52
Koniec roku szkolnego 2015/2016, świadectwa: Czerwony pasek czy książka?
Świadectwo, wspólne zdjęcie i... wakacje (zdjęcie ilustarcyjne fot. zsel.lublin.pl)

• Dziś zakończenie roku szkolnego. Uczniowie odbiorą świadectwa w swoich szkołach, a ci najlepsi mogą liczyć na wyróżnienia.
• Nagrody za najlepsze wyniki to zwykle książki i puchary, ale bywa, że sam czerwony pasek na świadectwie musi uczniom wystarczyć.
Jak pisze trojmiasto.pl, odebranie świadectwa podczas uroczystego apelu, a także książka w nagrodę za świadectwo z biało-czerwonym paskiem - to wciąż, jak się okazuje, model wyróżniania najlepszych uczniów.

W klasach 1-3, gdzie zwykle oceny wystawiane uczniom są opisowe dlatego też nagradzane są tam całe klasy, a rodzice składają się na nagrody książkowe.

Często to Rada Rodziców jest organem, który z zebranych środków finansuje nagrody dla najlepszych – pisze portal trojmiasto.pl.

Są też jednak szkoły, gdzie samo wyczytanie nazwisk najlepszych i odbiór świadectwa z paskiem jest właśnie nagrodą za wysiłek włożony przez ucznia w naukę. Choć to doceniają raczej starsi uczniowie.

- Wysoka średnia sama w sobie jest nagrodą, która zaprocentuje w przyszłości – mówią licealiści.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • reto, 2016-06-24 14:04:09

    Do antonii: no to grubo, nasz dostal e-booka i tyle. gdzies czytałem, że nauczyciele z Niemiec zamówili striptiserkę na koniec roku :D
  • antonii, 2016-06-24 13:30:09

    od nas młody dostał kierownice do konsoli z media expert z promocji bo sobie zażyczył :_)