Koniec roku szkolnego, Anna Zalewska: Ogłaszam otwarcie wakacji

Minister edukacji narodowej Anna Zalewska wzięła udział w uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2016/17 w Szkole Podstawowej im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Piławie Górnej (Dolnośląskie)
Koniec roku szkolnego, Anna Zalewska: Ogłaszam otwarcie wakacji
Anna Zalewska wzięła udział w zakończeniu roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Piławie Górnej (fot.twitter.com/MEN_GOV_PL)

• Ogłaszam otwarcie wakacji w całej Polsce – mówiła w Piławie Górnej (Dolnośląskie) minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

• Wzięła ona udział w uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2016/17 w Szkole Podstawowej im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Minister dziękowała uczniom, nauczycielom i rodzicom za pracę w kończącym się roku szkolnym. Zwracając się do uczniów Zalewska podkreśliła, że to od nich zależy, jak będzie wyglądało ich dorosłe życie. "Od was, ale również od waszych rodziców i nauczycieli. To oni was kształtują, rozwiewają wątpliwości i wyjaśniają, budują kompetencje, które będą wam potrzebne przez całe życie" - mówiła minister.

Gratulując uczniom dobrych wyników w nauce minister ogłosiła otwarcie wakacji w całej Polsce. "Chcę byście wrócili z wakacji wypoczęci, zadowoleni i przygotowani do następnego roku szkolnego" - mówiła Zalewska.

Czytaj też: Rok wielkich zmian w edukacji

Do Szkoły Podstawowej m. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Piławie Górnej uczęszcza ponad 300 uczniów. Pracuje tu 24 nauczycieli. Szkoła powstał w 1969 r. w ramach programu Tysiąc Szkół Na Tysiąclecie. Kolejny, drugi budynek szkoły powstał w 1993 r.

Jak powiedziała dyrektor szkoły Renata Pauczuk, od września w wyniku reformy edukacji do Szkoły Podstawowej im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego zostaną włączone oddziały tutejszego gimnazjum. Do placówki będzie wówczas uczęszczało ponad 470 uczniów. Pauczuk zapewniła, że nauczyciele z tutejszego gimnazjum znajdą prace w szkole podstawowej.

Minister dziękowała uczniom, nauczycielom i rodzicom za pracę w kończącym się roku szkolnym (fot.twitter.com/MEN_GOV_PL)
Minister dziękowała uczniom, nauczycielom i rodzicom za pracę w kończącym się roku szkolnym (fot.twitter.com/MEN_GOV_PL)

W piątek zakończył się rok szkolny dla ponad 4 mln 600 tys. uczniów w całej Polsce. Do ław szkolnych powrócą 4 września.

W związku z wprowadzaniem reformy edukacji kończący się rok szkolny jest ostatnim, w którym funkcjonowały 6-letnie szkoły podstawowe. Od nowego roku szkolnego przekształcone zostaną one w szkoły 8-letnie. Dlatego uczniowie kończący dziś klasę VI, zamiast świadectwa ukończenia szkoły podstawowej, dostaną świadectwa promocyjne do VII klasy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Tu Jej Ekscelencja. Jutro dzień wolny. Zarządzam święto państwowe...

on, 2017-06-26 07:51:27 odpowiedz

A jakby nie "ogłosiła" wakacji to co ? nie byłoby wakacji w tym roku.

oleś_ka, 2017-06-23 20:53:16 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE