Koniec wpływu samorządu na wychowanie fizyczne

Ministerstwo edukacji ma nowe rozporządzenie w sprawie WF. Dyrektor szkoły nie będzie musiał uzgadniać z samorządem formy realizacji tych zajęć.
Projekt prawa poszerza uprawnienia dyrektora szkoły dotyczące przygotowania dla uczniów propozycji zajęć wychowania fizycznego realizowanych w formach zajęć sportowych, rekreacyjno-zdrowotnych, tanecznych i aktywnej turystyki, rezygnując z dotychczasowego wymogu uzgodnienia tego z samorządem. Cztery ostatnie formy mogą być realizowane w wymiarze nie większym niż 2 godziny lekcyjne tygodniowo

Dyrektor szkoły będzie przedstawiał propozycję form zajęć do zaopiniowania przez radę pedagogiczną i radę szkoły lub radę rodziców.

- Rozwiązanie to pozwoli w większym niż dotychczas stopniu sprostać oczekiwaniom uczniów i zapewnić różnorodność zajęć, a także da możliwość dostosowania zajęć do tradycji lokalnego środowiska i szkoły  - uzasadnia MEN.

Nowe rozwiązania mają obowiązywać od nowego roku szkolnego. Wraz z uzasadnieniem jest tu: http://bip.men.gov.pl/images/stories/WF_proj_rozp_i_uzas.pdf Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE