PARTNER PORTALU
  • BGK

Koniec wypłat zasiłku powodziowego za pasem

  • RAF    25 sierpnia 2010 - 10:37
Koniec wypłat zasiłku powodziowego za pasem

Rodzicom na wnioskowanie o pomoc powodziową dla swoich dzieci zostały trzy dni, bo gminy muszą już rozliczyć dotację z rządowego programu pomocy uczniom.
Od czerwca rodzice z terenów powodziowych mogą się ubiegać o zasiłek na cele edukacyjne, który wynosi 1 tys. zł na każde dziecko.

Zasiłek powodziowy przsługuje dzieciom, które w roku szkolnym 2009/2010 odbyły obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne oraz uczęszczającym w roku szkolnym 2009/2010 do szkół wszystkich typów, z wyłączeniem szkół dla dorosłych. Przyznawany jest przez wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, jeżeli wywiad środowiskowy przeprowadzony przez ośrodek pomocy społecznej u rodziców dziecka zakwalifikował rodzinę do przyznania powodziowego zasiłku celowego do wysokości 6 tys. zł. Pieniądze dostaje się na zakup podręczników, pomocy dydaktycznych lub pokrycie innych wydatków edukacyjnych (nie trzeba ich jednak dokumentować fakturami).

Jak poinformowała nas jednak Agata Krygowska z Biura Obsługi Medialnej Urzędu Miasta w Jaśle, z wnioskowaniem o zasiłek trzeba się pośpieszyć

- W związku z koniecznością rozliczenia dotacji z Rządowego programu pomocy uczniom w 2010 r. z tytułu zasiłku powodziowego na cele edukacyjne informuję, że ostateczny termin przyjmowania wniosków o wypłatę jednorazowego świadczenia pieniężnego na cele edukacyjne upływa 27 sierpnia. Po tym terminie zasiłek powodziowy nie będzie już wypłacany - mówi Agata Krygowska.

Na realizację wypłaty zasiłków powodziowych rząd zaplanował 16000 tys. zł ze środków rezerwy celowej nr 26 budżetu państwa: „Dofinansowanie Narodowego Programu Stypendialnego, w tym wyprawka szkolna". Pieniędzy jednak ma nie zabraknąć. - W przypadku dodatkowych potrzeb finansowych związanych ze zwiększeniem liczby dzieci i uczniów uprawnionych do otrzymania zasiłku powodziowego, Minister Edukacji Narodowej, na wniosek wojewody, wystąpi do Ministra Finansów o uruchomienie dodatkowej transzy środków. Wystąpienie wojewody do Ministra Edukacji Narodowej będzie możliwe do dnia 3 września 2010 roku - informuje MEN.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.