PARTNER PORTALU
  • BGK

Konkurs dla Szkolnych Kas Oszczędności

  • www.dziennik.stargard.pl (madzik)    29 września 2011 - 10:06
Konkurs dla Szkolnych Kas Oszczędności

W Szkole Podstawowej w Chociwlu od wielu lat wdraża się uczniów do oszczędzania. Jest to ważny element w edukacji.
Szkolna Kasa Oszczędności w Szkole Podstawowej w Chociwlu funkcjonuje od wielu ładnych lat. Każdego roku zdobywała cenne nagrody za aktywne oszczędzanie. 14 września przedstawiciel banku PKO BP w Stargardzie wręczył dyplom uznania uczniom tej szkoły za zdobycie pierwszego miejsca w regionalnym etapie konkursu – edycja 2010/2011.

Szkoła otrzymała nagrodę pieniężną, za którą zostały zakupione pomoce dydaktyczne oraz nagrody rzeczowe dla członków szkolnej kasy. Konkurs dla Szkolnych Kas Oszczędności polega na wpłacaniu dowolnych sum pieniędzy na książeczkę SKO oraz na realizacji inicjatyw przynoszących dodatkowe dochody lub oszczędności.

Komisje oceniające szkolne kasy, uczestniczące w konkursie, biorą pod uwagę działalność gospodarczą i usługową szkoły, przedsiębiorczość i pomysłowość w organizowaniu dochodów, prace społeczne, oszczędności rzeczowe, popularyzację wiedzy ekonomicznej, wartość informacyjną kroniki.

SKO w Chociwlu, jako jedyny laureat z regionu zachodniopomorskiego, zakwalifikowała się do etapu krajowego konkursu. Teraz dwanaście zwycięskich szkół z etapu regionalnego walczy o najwyższą nagrodę tegorocznej edycji konkursu, czyli 30 tysięcy złotych.

Jeśli chcesz zagłosować na szkołę w Chociwlu, możesz to zrobić poprzez internet (bezpłatnie!), rejestrując się na stronie www.sko.edu.pl/konkurs lub poprzez wysłanie SMS-a na numer 7043 (koszt 62 grosze brutto) o treści: SKOZAC (kod szkoły w Chociwlu). Głosowanie trwa do 30 września.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.