Konkurs na dyrektora szkoły po nowemu

Od wtorku zmienią się informacje składane przez kandydata na dyrektora szkoły.
Konkurs na dyrektora szkoły po nowemu

Będzie musiał złożyć oświadczenie o nietoczącym się wobec niego postępowaniu o przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub postępowaniu dyscyplinarnym.

Czytaj też: Czego nie może przeskrobać dyrektor szkoły

Nowe przepisy zmienią wymagania dotyczące dokumentów i oświadczeń składanych przez kandydatów na stanowisko dyrektora szkoły.

Dotychczas kandydat na stanowisko dyrektora musiał złożyć oświadczenie, że nie toczy się przeciwko niemu postępowanie karne, postępowanie dyscyplinarne lub o ubezwłasnowolnienie. Wymogi te są niezgodne z kryteriami zawartymi w rozporządzeniu ministra edukacji narodowej w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać osoba zajmująca stanowisko dyrektora oraz inne stanowisko kierownicze w poszczególnych typach publicznych szkół i rodzajach publicznych placówek.

W związku z tym zawężono kategorię postępowań prowadzonych przeciwko kandydatom. Od 10 kwietnia oświadczenia, które będą musieli złożyć, powinny informować jedynie o nietoczących się wobec nich postępowaniach o przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub postępowaniach dyscyplinarnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

oj tak. tamto rozwiązanie było zdecydowanie korzystniejsze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Keson, 2012-04-10 10:41:43 odpowiedz

Każdy mówi w swoim imieniu! Mnie się te konkursy nie podobają! Brak mi bardzo dawnych rozwiązań!

Konturtsu, 2012-04-10 09:10:44 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE