PARTNER PORTALU
  • BGK

Konkurs na e-podręczniki

  • PAP    19 kwietnia 2012 - 12:38
Konkurs na e-podręczniki

Do 7 maja trwać będzie rozpisany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji otwarty nabór partnerów do wspólnej realizacji projektu „E-podręczniki do kształcenia ogólnego”.
Projekt ma na celu opracowanie i upowszechnienie elektronicznych podręczników.

Jak podano w ogłoszeniu o naborze – opublikowanym na stronie internetowej Ośrodka Rozwoju Edukacji – „ogólnym celem partnerstwa jest opracowanie i upowszechnienie elektronicznych podręczników do kształcenia ogólnego. Stanowić je będą interaktywne aplikacje lub e-książki zawierające usystematyzowaną prezentację wszystkich treści nauczania w ramach różnych zajęć edukacyjnych, na różnych etapach edukacyjnych”.

Projekt „E-podręczniki do kształcenia ogólnego” finansowany będzie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Jego wdrażanie zaplanowano na lata 2012-2015, a jego szacunkowa wartość wynosi 45 mln zł.

Elektroniczne podręczniki opracowane w projekcie stanowić będą zasoby otwarte. Otwartość zasobów edukacyjnych oznacza powszechny, swobodny i darmowy dostęp w dowolnym miejscu i czasie, w tym dostęp bez ograniczeń lub zabezpieczeń technicznych, oraz dowolność wykorzystania. W przypadku zasobów stanowiących utwory, przedmioty praw pokrewnych lub bazy danych otwartość zasobów oznacza rozpowszechnianie na podstawie licencji creative commons.

Przy wyborze partnera brane będzie pod uwagę m.in. doświadczenie w realizacji projektów/zadań o podobnym charakterze, oferowany wkład potencjalnego partnera w realizację celu partnerstwa, zgodność działania potencjalnego partnera z celami partnerstwa, ocena wstępnej koncepcji realizacji projektu.

Opracowanie elektronicznych podręczników do kształcenia ogólnego jest jednym z elementów rządowego programu „Cyfrowa szkoła”, mającego na celu rozwijanie kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.