Konkurs na e-podręczniki w połowie siepnia

W pierwszej połowie sierpnia Ośrodek Rozwoju Edukacji planuje ogłoszenie konkursu na partnera merytorycznego w zakresie edukacji wczesnoszkolnej oraz partnera technologicznego do opracowania e-podręczników - poinformowano w środę w MEN.
Konkurs na e-podręczniki w połowie siepnia

Ośrodek Rozwoju Edukacji, odpowiedzialny właśnie za realizację projektu "E-podręczniki do kształcenia ogólnego" i wyłonienie partnerów do jego realizacji, jest instytucją podległą Ministerstwu Edukacji Narodowej.

Czytaj też: Przetarg na e-podręczniki budzi emocje

Wcześniejszy konkurs na partnerów projektu unieważniono w ubiegłym tygodniu, by rozwiać wątpliwości, co do jego przejrzystości. Obecnie trwają końcowe prace nad nowym regulaminem konkursu. Po ogłoszeniu konkursu, oferenci będą mieli 21 dni na składanie ofert.

W wyniku konkursu, którego wynik został unieważniony, na partnera merytorycznego do opracowania e-podręcznika do edukacji wczesnoszkolnej wybrano Grupę Edukacyjną S.A., a na partnera technologicznego firmę Progress Framework Sp. z o.o.

Czytaj też: Partner konkursu na e-podręczniki zapewnia o swojej kompetencji

Po ogłoszeniu w połowie czerwca wyników konkursu część firm zaczęła sugerować w mediach, że Progress Framework może nie podołać projektowi. Jak podała wówczas "Rzeczpospolita" spółka ta prowadzi nieprzejrzystą politykę informacyjną dotyczącą finansów, jest nieznana w branży e-learningu, najprawdopodobniej nie ma kadry i zasobów, aby projekt zrealizować.

Na początku lipca minister edukacji Krystyna Szumilas wysłała do Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie specjalną kontrolę, która miała zbadać "możliwe nieprawidłowości towarzyszące wyborowi partnera technologicznego" projektu e-podręcznika. 23 lipca konkurs na partnerów projektu unieważniono.

Projekt przygotowania e-podręczników od początku budzi emocje w środowisku wydawców edukacyjnych. W połowie maja Międzynarodowe Stowarzyszenie Wydawców (International Publishers Association - IPA) oraz Federacji Wydawców Europejskich (Federation of European Publishers - FEP) - dwa największe międzynarodowe stowarzyszenia wydawców skierowały do Komisji Europejskiej listy otwarte.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE