PARTNER PORTALU
  • BGK

Konkurs na kreatywnego nauczyciela historii

  • GK    10 kwietnia 2012 - 13:21

Instytut Badań Edukacyjnych zaprasza nauczycieli gimnazjalnych do wzięcia udziału w konkursie „Lekcja dobrej historii”.
Przedmiotem konkursu są dobre praktyki w nauczaniu historii w gimnazjach. Najlepsze pomysły zostaną upublicznione, tak aby mogli skorzystać z nich również inni nauczyciele.

Konkurs ma trzy kategorie: fragment lekcji (np. praca z mapą), scenariusz lekcji oraz cykl lekcji (np. rozwijających umiejętność krytycznej analizy materiałów źródłowych). Jury konkursu będzie brać pod uwagę między innymi oryginalność pomysłów oraz możliwość zastosowania ich w innych szkołach gimnazjalnych. Zgłoszenia można nadsyłać do 18 maja poprzez formularz na stronie: www.eduentuzjasci.pl. Jury ogłosi wyniki 5 czerwca.

Konkurs jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Antynauczyciel, 2012-04-11 12:52:00

    Czy ten konkurs ma być odpowiedzią na zmianę programową w nauczaniu historii w szkołach ponadgimnazjalnych? Tylko w Polsce rządzonej przez Tuska mogło dojść do sytuacji by ludzie podjęli strajk głodowy w obronie lekcji historii. Przed oczami mam od razu PRL z białymi kartami w historii, z zapomniany...mi powstaniami, z zapomnianymi bohaterami, z zapomnianym dziedzictwem kulturowym, z zapomnianą polskością. Rozumiem że zamiast czerwonej gwiazdy nad klasami będą powiewać zielone banknoty?  rozwiń