PARTNER PORTALU
  • BGK

Konkurs na mural „Kaseta Stilonowska” w Gorzowie

  • PAP    15 czerwca 2011 - 07:19

Stowarzyszenie Sztuka Miasta z Gorzowa ogłosiło konkurs na mural „Kaseta Stilonowska”. Malowidło zostanie wykonane w centrum miasta.
Jego elementem musi być kaseta magnetofonowa, niegdyś sztandarowy produkt miejscowych Zakładów Włókien Chemicznych „Stilon”.

Jak podają organizatorzy konkursu, mural powinien być nowoczesny w wyrazie artystycznym, w dowolnej gamie kolorów. Ma zachęcać gości i mieszkańców do poznania Gorzowa.

Do dyspozycji artystów jest ściana o wymiarach 9x10 m budynku przy ul. Spichrzowej w centrum Gorzowa. Mural powinien przyciągać wzrok i zwracać uwagę przechodniów i być czytelny dla kierowców i osób podróżujących pociągiem, której linia biegnie obok budynku.

Obowiązkowym elementem projektu jest kaseta magnetofonowa „Stilon”. Kontekst i środki wyrazu są dowolne.

Nagrodzony projekt będzie wykonany profesjonalnymi farbami elewacyjnymi na wskazanej w konkursie ścianie. Główna nagroda dla autora najlepszego projektu to 2 tys. zł.

Projekty w formie elektronicznej lub osobiście należy kierować do kancelarii Urzędu Miasta Gorzowa do 8 lipca, a w formie listownej do 5 lipca br. (decyduje data stempla pocztowego).

W pierwszym etapie konkursu komisja wyłoni maksymalnie pięć prac, które następnie ocenią internauci na stronie http://muralkaseta.blogspot.com/, w terminie od 12 do 22 lipca br.

Regulamin konkursu jest dostępny na wyżej wymienionej stronie internetowej.

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.