Konkurs na mural „Kaseta Stilonowska” w Gorzowie

Stowarzyszenie Sztuka Miasta z Gorzowa ogłosiło konkurs na mural „Kaseta Stilonowska”. Malowidło zostanie wykonane w centrum miasta.

Jego elementem musi być kaseta magnetofonowa, niegdyś sztandarowy produkt miejscowych Zakładów Włókien Chemicznych „Stilon”.

Jak podają organizatorzy konkursu, mural powinien być nowoczesny w wyrazie artystycznym, w dowolnej gamie kolorów. Ma zachęcać gości i mieszkańców do poznania Gorzowa.

Do dyspozycji artystów jest ściana o wymiarach 9x10 m budynku przy ul. Spichrzowej w centrum Gorzowa. Mural powinien przyciągać wzrok i zwracać uwagę przechodniów i być czytelny dla kierowców i osób podróżujących pociągiem, której linia biegnie obok budynku.

Obowiązkowym elementem projektu jest kaseta magnetofonowa „Stilon”. Kontekst i środki wyrazu są dowolne.

Nagrodzony projekt będzie wykonany profesjonalnymi farbami elewacyjnymi na wskazanej w konkursie ścianie. Główna nagroda dla autora najlepszego projektu to 2 tys. zł.

Projekty w formie elektronicznej lub osobiście należy kierować do kancelarii Urzędu Miasta Gorzowa do 8 lipca, a w formie listownej do 5 lipca br. (decyduje data stempla pocztowego).

W pierwszym etapie konkursu komisja wyłoni maksymalnie pięć prac, które następnie ocenią internauci na stronie http://muralkaseta.blogspot.com/, w terminie od 12 do 22 lipca br.

Regulamin konkursu jest dostępny na wyżej wymienionej stronie internetowej.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE