PARTNER PORTALU
  • BGK

Konkurs na piktogram o pasażerach z ograniczoną mobilnością

  • PAP    2 maja 2011 - 13:35
Konkurs na piktogram o pasażerach z ograniczoną mobilnością

Konkurs na piktogram odnoszący się do pasażerów z ograniczoną mobilnością, czyli do osób niepełnosprawnych, ale też podróżujących z małymi dziećmi, otyłych czy starszych – ogłoszono w Lubuskim.
Konkurs jest kontynuacją kampanii informacyjnej pod nazwą „Podróżujesz z dzieckiem? Przeczytaj!”. Odbyła się ona w ubiegłym roku na dziewięciu największych lotniskach w Polsce, m.in. w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Katowicach.

Wolontariusze rozdawali wówczas rodzicom podróżującym samotnie z małymi dziećmi ulotki z informacjami, jakie prawa im przysługują, np. że mogą skorzystać z pomocy asystenta i nie muszą płacić za dodatkowy wózek.

Do osób o ograniczonej mobilności (ang. PRM) zalicza się m.in. niepełnosprawnych, a także starszych, otyłych, matki i ojców podróżujących samotnie z dziećmi.

„Obecnie nie istnieje jednoznaczny piktogram, który na europejskich lotniskach odnosiłby się do tej grupy osób. Niestety, niekiedy nawet pracownicy portów i linii lotniczych nie wiedzą, kto należy do tej grupy pasażerów i jak im pomóc w poruszaniu się na lotniskach, stąd kolejna akcja” – powiedział pomysłodawca, europoseł Artur Zasada (PO) z Zielonej Góry.

Prace w formacie A4, w dowolnej technice graficznej należy wysyłać do 23 czerwca do biura europosła w Zielonej Górze. Oceni je jury, w skład którego wchodzą m.in. przedstawiciele Urzędu Lotnictwa Cywilnego, Portów Lotniczych oraz Polskich Linii Lotniczych LOT i plastycy. Nagrodą jest 1,5 tys. euro. Zwycięski piktogram zostanie zaprezentowany w ostatnim tygodniu czerwca w Brukseli na konferencji na temat praw pasażerów.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.