PARTNER PORTALU
  • BGK

Konkurs na program dla przedszkoli

  • PAP    24 października 2011 - 19:35
Konkurs na program dla przedszkoli

Konkurs na multimedialny program edukacyjny dla przedszkoli, skierowany do studiujących w województwie kujawsko-pomorskim i studentów z regionu kształcących się na innych uczelniach w kraju, ogłosił w poniedziałek Urząd Marszałkowski w Toruniu.
Program musi być dostosowany do tzw. stolików multimedialnych SMART, jakie są wykorzystywane w części przedszkoli regionu. Te wielofunkcyjne urządzenia pozwalają na prowadzenie interaktywnych zajęć, a dzieci przez dotykanie i przesuwanie obrazów na aktywnej powierzchni mogą się bawić i uczyć.

Konkurs nosi tytuł "Mój region i moja ojczyzna w Zjednoczonej Europie". Tematyka programów multimedialnych przygotowanych przez studentów - zgodnie z regulaminem konkursu - ma uwzględniać treści dotyczące województwa kujawsko-pomorskiego i jego walorów turystycznych oraz historycznych, a także Unii Europejskiej i członkostwa w niej Polski oraz Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Termin nadsyłania prac mija 22 listopada. Autor zwycięskiej pracy otrzyma 4 tys. zł, a wyróżniony w konkursie - 1,5 tys. zł. Szczegóły konkursu znajdują się w regulaminie, zamieszczonym na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. W regulaminie m.in. wskazano skąd zaczerpnąć darmowe oprogramowanie do tworzenia aplikacji na multimedialne stoliki SMART. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Alutka, 2011-10-24 19:56:52

    Takie pomysły to mi się podobają. Nie da się przecenić ich walorów poznawczych, praktycznych, rozwijających i tak można byłoby wymieniać bez końca.
  • Alutka, 2011-10-24 19:53:20

    Takie pomysły to mi się bardzo podobają! Nie da się przecenić ich walorów... poznawczych, praktycznych, rozwijających i tak można byłoby wymieniać bez końca.