Konkurs na program dla przedszkoli

Konkurs na multimedialny program edukacyjny dla przedszkoli, skierowany do studiujących w województwie kujawsko-pomorskim i studentów z regionu kształcących się na innych uczelniach w kraju, ogłosił w poniedziałek Urząd Marszałkowski w Toruniu.
Konkurs na program dla przedszkoli
Program musi być dostosowany do tzw. stolików multimedialnych SMART, jakie są wykorzystywane w części przedszkoli regionu. Te wielofunkcyjne urządzenia pozwalają na prowadzenie interaktywnych zajęć, a dzieci przez dotykanie i przesuwanie obrazów na aktywnej powierzchni mogą się bawić i uczyć.

Konkurs nosi tytuł "Mój region i moja ojczyzna w Zjednoczonej Europie". Tematyka programów multimedialnych przygotowanych przez studentów - zgodnie z regulaminem konkursu - ma uwzględniać treści dotyczące województwa kujawsko-pomorskiego i jego walorów turystycznych oraz historycznych, a także Unii Europejskiej i członkostwa w niej Polski oraz Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Termin nadsyłania prac mija 22 listopada. Autor zwycięskiej pracy otrzyma 4 tys. zł, a wyróżniony w konkursie - 1,5 tys. zł. Szczegóły konkursu znajdują się w regulaminie, zamieszczonym na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. W regulaminie m.in. wskazano skąd zaczerpnąć darmowe oprogramowanie do tworzenia aplikacji na multimedialne stoliki SMART. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Takie pomysły to mi się podobają. Nie da się przecenić ich walorów poznawczych, praktycznych, rozwijających i tak można byłoby wymieniać bez końca.

Alutka, 2011-10-24 19:56:52 odpowiedz

Takie pomysły to mi się bardzo podobają! Nie da się przecenić ich walorów... poznawczych, praktycznych, rozwijających i tak można byłoby wymieniać bez końca.

Alutka, 2011-10-24 19:53:20 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE