PARTNER PORTALU
  • BGK

Konkurs na sztukę o Śląsku Opolskim

  • PAP    6 kwietnia 2011 - 08:11
Konkurs na sztukę o Śląsku Opolskim

Opolski urząd marszałkowski wspólnie z teatrem im. Kochanowskiego ogłosił konkurs na sztukę dramatyczną o Śląsku Opolskim.
To próba znalezienia ważnego tekstu o Opolu i Opolszczyźnie – powiedział dyrektor opolskiego teatru dramatycznego Tomasz Konina.

Według regulaminu, sztuka musi dotyczyć tematyki Śląska Opolskiego. Może dotyczyć historii, jak i współczesności Opolszczyzny.

Konkursowy tekst nie może być wcześniej publikowany, wystawiany nawet we fragmentach, ani prezentowany w jakiejkolwiek formie.

„Konkurs wziął się z próby (...) znalezienia tekstu o tym rejonie świata i chęci odpowiedzi na pytanie, jaka jest Opolszczyzna i jacy są Opolanie” – zaznaczył Konina.

„Mnie najbardziej interesuje postawienie jakiejś diagnozy i opowiedzenie pewnej historii, żeby ktoś oglądając spektakl, mógł się dowiedzieć jaka jest Opolszczyzna”.

Według Koniny, może to być zarówno sztuka historyczna, jak i współczesna, np. „historia faceta, który co roku chodzi na festiwal, i coś z tego wynika w jego życiu”.

Na prace konkursowe organizatorzy czekają do 1 września. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi miesiąc później. Premiera zaplanowana jest na następny sezon – czyli w roku 2012.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.