PARTNER PORTALU
  • BGK

Konkurs o tablety dla klas

  • PAP    18 kwietnia 2012 - 18:21

30 uczniów zgłosiło chęć udziału w organizowanym przez częstochowski samorząd konkursie "Tablety w gimnazjum i szkole podstawowej". Ci, którzy najlepiej poprowadzą lekcje z wykorzystaniem tabletów, przyczynią się do wyposażenia swoich klas w te urządzenia.
Samorząd Częstochowy postanowił przeznaczyć 150 tys. zł na zakup tabletów dla swoich szkół. Pieniądze na ten cel zostały zarezerwowane w budżecie miasta. Chcieli jednak uniknąć administracyjnej formy podziału, dlatego zapadła decyzja o zorganizowaniu konkursu, w którym uczniowie indywidualnie powalczą o tablety dla swoich klas.

Termin przyjmowania zgłoszeń minął 17 kwietnia. "Otrzymaliśmy trzydzieści zgłoszeń z różnych szkół" - powiedział PAP w środę rzecznik Urzędu Miasta w Częstochowie Włodzimierz Tutaj.

Konkurs będzie się odbywał w dwóch etapach. Do 7 maja młodzi uczestnicy pod opieką nauczyciela będą przygotowywać w formie elektronicznej konspekt jednej lekcji z wybranego przedmiotu. Z kolei od 14 do 18 maja uczniowie, którzy przygotują najciekawsze prace, poprowadzić lekcje z wykorzystaniem multimediów. W czasie pokazu w ławkach szkolnych zasiądą autorzy prac oraz nauczyciele ze szkół biorących udział w konkursie.

Oceniać ich będą pracownicy wydziału edukacji Urzędu Miasta, specjaliści ds. e-learningu, nauczyciele i przedstawiciele Biura Funduszy Europejskich.

Trzej uczniowie, których prace zostaną ocenione najwyżej, wygrają dla swoich klas tablety. Do podziału będzie ok. 100 takich nowoczesnych urządzeń.

Tablety trafią do klas we wrześniu. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Horror - Turcja, 2012-04-19 09:41:20

    Turcja daje swoim wszystkim uczniom po tablecie (nie na klase), na ktorym sa wgrane wszystkie podreczniki oraz jest dostep do bibliotek Harvardu i Oxfordu. Mysle, ze za 50 lat bedziemy mieszkac w Turcji.