PARTNER PORTALU
  • BGK

Konkurs promujący naukę

  • AT    10 grudnia 2012 - 18:29
Konkurs promujący naukę

Instytut Badań Edukacyjnych organizuje konkurs dla instytucji szkoleniowych na szkolenie promujące ideę uczenia się przez całe życie w kontekście krajowych ram kwalifikacji.
Konkurs dla instytucji szkoleniowych ma na celu popularyzację praktyk konstruowania szkoleń w kontekście uczenia się i osiągania efektów uczenia się. Celem konkursu jest motywacja firm szkoleniowych do prowadzenia szkoleń i kursów, według określonych procedur oraz weryfikowanie efektów uczenia się.

Założeniem konkursu jest zachęcenie instytucji szkoleniowych do wprowadzania szkoleń o określonych ramach formalnych, jak najbardziej zbliżonych do wymogów krajowego systemu kwalifikacji oraz przeanalizowanie nastawienia instytucji szkoleniowych do tego rodzaju projektów
i procedur z nim związanych.

Przedmiotem konkursu będzie szkolenie przedstawione i opisane poprzez efekty uczenia się, zawierające również propozycję procedur zapewniających jakość procesu szkoleniowego, w tym potwierdzenie zdobytych kompetencji oraz system weryfikowania efektów końcowych każdego szkolenia (walidacji efektów uczenia się).

Szkolenie zgłoszone do konkursu będzie musiało zawierać minimalny czas trwania:

• minimum 30 godzin pracy trenera ze szkolonym,
• minimum 45 godzin samodzielnej pracy szkolonego.

W konkursie będą mogły wziąć udział instytucje szkoleniowe, zarówno publiczne, jak i niepubliczne.

Komplet dokumentów należy dostarczyć pocztą lub osobiście do dnia 31 stycznia 2013 roku.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 28 lutego 2013 roku.

Instytucje, które zwyciężą zostaną uhonorowane prestiżową statuetką oraz otrzymają dyplomy certyfikujące ich wysokie kwalifikacje.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.