PARTNER PORTALU
  • BGK

Konkursy RPO 2016 w Małopolsce: Do rozdania 160 milionów złotych

  • MN    10 maja 2016 - 12:55
Konkursy RPO 2016 w Małopolsce: Do rozdania 160 milionów złotych
Ponad 135 mln zł w ramach RPO przeznaczone jest na rozbudowę lub powstawanie w Małopolsce Centrum Kompetencji Zawodowych (fot. pixabay)

• W czerwcu ruszają konkursy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020.
• Województwo przeznaczy blisko 160 mln zł na wspieranie edukacji zawodowej, tworzenie ośrodków interwencji kryzysowej oraz bony na innowacje.
• Marszałek województwa zachęca, aby już dzisiaj zacząć przygotowywać wnioski do aplikowania.
Jak zapowiada Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, ponad 135 mln zł przeznaczone jest na rozbudowę lub powstawanie w Małopolsce Centrum Kompetencji Zawodowych. – Stawiamy na rozwój szkolnictwa zawodowego, a dzięki działalności centrów możliwe będzie rozwijanie umiejętności praktycznych i zdobywanie doświadczenia bezpośrednio u pracodawcy – podkreśla wicemarszałek Stanisław Sorys, odpowiadający za rozwój rynku pracy w województwie.

O dotację mogą się starać przede wszystkim organy prowadzące szkoły i placówki szkolenia zawodowego. Dofinansowanie może sięgać nawet 90 proc. i może zostać przeznaczone np. na specjalistyczny sprzęt niezbędny w nauce zawodu.

Czytaj też: Zawodówki i technika wracają do łask

Do przedsiębiorców skierowana jest kolejna edycja bonów na innowacje, czyli wsparcia przeznaczonego na zakup usług badawczo-rozwojowych i proinnowacyjnych przez małopolskie firmy. W tej edycji do rozdysponowania jest ponad 16 mln zł. Można się starać o mały bon (maksymalna wartość wydatków do 50 tys. zł) lub duży bon (do 100 tys. zł). W pierwszej, pilotażowej edycji, wartość złożonych projektów wynosiła 11 mln zł. Władze województwa podkreślają, że wsparcie jest kierowane również do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

Czytaj też: Podwyżki dla nauczycieli o 20 proc. realne? Tego chcą związkowcy

Organizacje pozarządowe z Krakowa i przyległych do niego gmin (objęte strategią Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych) będą mogły natomiast ubiegać się o dofinansowanie na tworzenie lub wsparcie dla już istniejących ośrodków interwencji kryzysowej. Do podziału jest blisko 9 mln zł, a dofinansowanie może wynieść 92,7 proc. kosztów kwalifikowanych. Ze wsparcia w ramach składanych projektów będą mogły skorzystać osoby i rodziny dotknięte problemami takimi jak przemoc, konflikty rodzinne, trudności wychowawcze, uzależnienia, wypadki losowe czy katastrofy.

Nabory przeprowadzane przez Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości startują 6 czerwca.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.