PARTNER PORTALU
  • BGK

Kontrola wrocławskich żłobków

  • PAP    17 października 2012 - 16:11
Kontrola wrocławskich żłobków

Wrocławski magistrat sprawdzi, ile w mieście jest prywatnych, niezarejestrowanych żłobków, i czy działają one legalnie. Kontrola ta związana jest z nieprawidłowościami w jednym z niezarejestrowanych żłobków, którego opiekunki miały znęcać się nad dziećmi.
Chodzi o prywatny punkt żłobkowo-przedszkolny przy ul. Lipowej. W poniedziałek wrocławska prokuratura poinformowała, że dwie opiekunki tej placówki usłyszały zarzuty psychicznego i fizycznego znęcania się nad dziewięciorgiem dzieci w wieku od sześciu miesięcy do dwóch lat.

Wrocławski magistrat chce ustalić liczbę niezarejestrowanych żłobków przy pomocy rad osiedli. "Zwrócimy się do nich z prośbą o przesłanie informacji o działających w ich okolicach żłobkach, punktach żłobkowo-przedszkolnych i innych miejscach opieki nad dziećmi" - powiedziała w środę Anna Bytońska z biura prasowego wrocławskiego magistratu.

Czytaj też: W żłobkach jest za mało miejsc

Te informacje będą weryfikowane z liczbą zarejestrowanych na terenie miasta żłobków. Obecnie w rejestrze znajduje się 46 takich placówek, 15 miejskich i 31 prywatnych. "Żłobki, które powstały po 4 kwietnia 2011 r., powinny być zarejestrowane w urzędzie miasta. Jeżeli nie będzie ich w rejestrze, będziemy powiadamiać prokuraturę" - powiedziała Bytońska.

Żłobki, które powstały przed wejściem w życie nowej ustawy o opiece nad dzieckiem poniżej trzeciego roku życia z 2011 r., mają czas na rejestrację do początku kwietnia 2014 r. "W przypadku tych placówek możemy jedynie apelować do rodziców, aby monitorowali co się dzieje w tych placówkach i zgłaszali wszelkie nieprawidłowości na policję i do innych służb oraz aby naciskali na właścicieli, żeby dokonali takiej rejestracji" - powiedziała Bytońska.

Czytaj też: Tylko w co dziesiątej gminie jest żlobek 

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: