PARTNER PORTALU
  • BGK

Kontrola ws. e-podręczników

  • PAP    4 lipca 2012 - 15:56
Kontrola ws. e-podręczników

Minister edukacji Krystyna Szumilas wysłała do Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie specjalną kontrolę, która ma zbadać "możliwe nieprawidłowości towarzyszące wyborowi partnera technologicznego" projektu e-podręcznika - poinformowało w środę MEN.
Jak można przeczytać na stronie internetowej resortu edukacji, Szumilas jest zaniepokojona doniesieniami o możliwych nieprawidłowościach i dlatego zleciła kontrolę prawidłowości prowadzenia postępowania w ORE.

Czytaj też: Nie udźwigną ciężaru e-podręczników?

Ośrodek Rozwoju Edukacji jest instytucją podległą MEN, odpowiedzialną właśnie za przeprowadzenie projektu "E-podręcznik kształcenia ogólnego"

"Wyniki kontroli zostaną przestawione ministrowi za kilka tygodni" - głosi komunikat.

O kontroli projektu powiadomiony został Departament Kontroli i Nadzoru Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Czytaj też: Kłopot z e-podręcznikami

Po ogłoszeniu wyników konkursu na partnera technologicznego projektu e-podręcznika część firm działających w tej branży zaczęła sugerować w mediach, iż zwycięska firma Progress Framework nie jest w stanie podołać projektowi.

Według środowej "Rzeczpospolitej" spółka ta prowadzi nieprzejrzystą politykę informacyjną dotyczącą finansów, jest nieznana w branży e-learningu, najprawdopodobniej nie ma kadry i zasobów, aby projekt zrealizować.

<!-- pagebreak //-->

W połowie czerwca ogłoszono wyniki naboru do projektu "E-podręczniki kształcenia ogólnego". Zdecydowano, że Politechnika Łódzka opracuje razem z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji e-podręcznik do matematyki i przedmiotów informatycznych, a Grupa Edukacyjna S.A. - do edukacji wczesnoszkolnej.

Podczas naboru nie wyłoniono partnerów z zakresu przedmiotów humanistycznych i przyrodniczych. Partnerem technologicznym, który przygotuje rozwiązania informatyczne i przeprowadzi szkolenia, została firma Progress Framework Sp. z o.o.

Projekt "E-podręczniki kształcenia ogólnego" zostanie sfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Jego wdrażanie zaplanowano na lata 2012-2015, szacunkowa wartość projektu wynosi 45 mln zł. Przygotowanie e-podręczników jest jednym z elementów do wieloletniego programu cyfryzacji polskiej szkoły "Cyfrowa szkoła".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.