PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków szuka najzdrowszego sklepiku szkolnego

  • bad    17 sierpnia 2015 - 18:32
Kraków szuka najzdrowszego sklepiku szkolnego

Konkurs na najzdrowszy sklepik szkolny w Krakowie. Fot krakow.pl

Owoce zamiast chipsów, świeże sałatki, kanapki zamiast słodyczy, soki i woda mineralna? Coraz więcej krakowskich szkół oferuje uczniom pełnowartościowe produkty.
Pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. Rodziny oraz Stowarzyszenie Bank Żywności w Krakowie we współpracy z Krakowską Wyższą Szkołą Promocji Zdrowia organizują konkurs „Najzdrowszy sklepik szkolny w Krakowie”. W konkursie mogą wziąć udział dyrektorzy szkół podstawowych i gimnazjów oraz ajenci sklepików szkolnych. Konkurs rozpocznie się 1 września i potrwa do 8 grudnia. Zgłoszenia można  będzie składać do 20 listopada.

Celem konkursu jest kształtowanie wśród uczniów krakowskich szkół podstawowych i gimnazjów nawyków zdrowego odżywiania, a także promowanie szkół oraz sklepików szkolnych  oferujących w swoim asortymencie pełnowartościowe produkty dostosowane do potrzeb rozwojowych dzieci i młodzieży.

Najzdrowszy sklepik w Krakowie zostanie nagrodzony

Zgłoszenie powinno zawierać formularz zgłoszeniowy oraz prezentację multimedialną prezentującą sklepik szkolny i jego asortyment oraz podejmowane przez szkołę działania na rzecz promowania zdrowej żywności i zdrowego stylu życia.

Prace należy przesłać do Biura Pełnomocnika Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny, pl. Wszystkich Świętych 3-4, 31-004 Kraków w terminie do 20 listopada 2015 r.

Na zwycięzców czekają nagrody ufundowane przez firmę Tesco oraz Krakowską Wyższą Szkołę Promocji Zdrowia: za zajęcie pierwszego miejsca bon na produkty spożywcze o wartości 1500 zł oraz lada chłodnicza; nagrodą dla drugiego miejsca jest bon na produkty spożywcze o wartości 1000 zł oraz sokowirówka; nagrodą dla trzeciego miejsca jest bon o wartości 500 zł oraz blender.

Przypomnijmy; nowy rok przyniesie zmiany między innymi w szkolnych sklepikach. Od 1 września, zgodnie ze znowelizowaną ustawą o Bezpieczeństwie Żywności i Żywienia, nie będzie można w nich już sprzedawać tak zwanego jedzenia śmieciowego. Dzięki temu najmłodsi mają uczyć się jak zdrowo się odżywiać. Badania przeprowadzone w 2013 r. wykazały, że w ostatnich klasach szkoły podstawowej nadwagę lub otyłość ma już 28 proc. chłopców i 22 proc. dziewcząt.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.