PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków wprowadza kosmetyczne zmiany w sieci szkół

  • JS    23 lutego 2017 - 21:21
Kraków wprowadza kosmetyczne zmiany w sieci szkół
Małopolski Kurator Oświaty i prezydent Krakowa (Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

• Spośród ponad 300 szkół, których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Kraków, co do trzech pojawiły się kontrowersje.
• Urząd Miasta Krakowa i Małopolski Kurator Oświaty postanowili wyjść naprzeciw oczekiwaniom i przekształcić te gimnazja w licea ogólnokształcące.
Zmiany dotyczą: Gimnazjum numer 1 przy ul. Bernardyńskiej, Gimnazjum nr 2 przy ul. Loretańskiej i Gimnazjum nr 35 przy ul. Limanowskiego. Są efektem szczegółowej analizy problemów z nimi związanych, a efekty tych analiz zostały przedstawione Małopolskiemu Kuratorowi Oświaty, który przychylił się do propozycji prezydenta Krakowa.

Gimnazjum nr 2 od 1 września 2017 oku zostanie przekształcone w liceum ogólnokształcące z dwoma oddziałami. Gimnazjum nr 35 od 1 września 2017 roku zostanie przekształcone w liceum ogólnokształcące. Gimnazjum nr 1 od 1 września 2017 zostanie przekształcona w liceum ogólnokształcące.

Najwięcej kontrowersji dotyczyło Gimnazjum nr 1 przy ul. Bernardyńskiej – pojawiły się liczne głosy, że przekształcenie tej placówki w szkołę podstawową zmarnuje jej potencjał. Pomimo wielu różnych głosów Prezydent Jacek Majchrowski i Małopolski Kurator Oświaty Barbara Nowak postanowili dać szansę funkcjonowania w tym miejscu samodzielnego liceum ogólnokształcącego, które odciąży inne renomowane licea w centrum miasta.

- Liczę na to, że podczas ostatecznego głosowania radnych nad siecią krakowskich szkół linia podział nie będzie przebiegał po linii partyjnej – dodał prezydent Jacek Majchrowski. Zaznaczył także, że optymizmem napawa fakt, że zmiany dotyczą tylko trzech placówek, a więc mniej niż 1 proc. wszystkich krakowskich szkół.

Przypomnijmy, że aktualnie projekt nowej sieci szkół został przekazany do Małopolskiego Kuratorium Oświaty. Ostateczne głosowanie podczas sesji Rady Miasta Krakowa odbędzie się w marcu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • ., 2017-02-25 22:44:40

    Gimnazjum nr 2 mieści się przy ul.Studenckiej a nie Loretańskiej
  • tak z boku, 2017-02-24 08:21:08

    PZPR z PiS PiS z PZPR w Krakowie to najlepiej widać