PARTNER PORTALU
  • BGK

Krakowska oświata przed restrukturyzacją

  • Przegląd prasy/Gazeta Krakowska    21 grudnia 2011 - 08:33

Kilka szkół i jedno przedszkole zostaną zlikwidowane w Krakowie. Powodem jest niż demograficzny. Uczniowie i rodzice protestują, nauczyciele obawiają się o swoje posady.
Jak pisze „Gazeta Krakowska” wiceprezydent Krakowa ds. edukacji Anna Okońska-Walkowicz poinformowała o planach restrukturyzacji sieci szkół w mieście.

Przyznała, że zamykanie szkół będzie się wiązać ze zwolnieniami pracowników. Do likwidacji przewidziane jest w tych założeniach jedno przedszkole, jeden ośrodek opiekuńczo-wychowawczy oraz siedem szkół. Inne zmiany w miejskie oświacie mają się wiązać z wygaszeniami i przenosinami kilku placówek.

Całość czytaj tu

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • oburzony , 2012-01-04 15:18:11

    aha....? w Warszawie, w Krakowie, we Wrocławiu i teraz Wałbrzychu likwiduje się placówki polskiej oświaty i kultury, no pięknie, nie ma co - te miasta to duże skupisko "nietutejszych" być może bardzo im na tym zależy aby polskość nie była odrębna i aby nie czuli się obco - a my się &qu...ot;mieszać" nie chcemy z antypolonusami i nie będziemy.Władze miast powinny odpowiedzieć za likwidowanie szkół, przedszkoli, żłobków i ośrodków kultury w tym bibliotek.  rozwiń
  • Konsultant, 2011-12-21 14:44:33

    Absencja wynikająca z schorzeń przykręgosłupowych jest duża w środowisku już dzieci i nastolatków. To one stają się potem nie tylko początkiem zmian zwyrodnieniowych stawów, kręgów, ale również przyczyną bardzo bolesnych niewydolności, mających niezwykle poważne konsekwencje w wieku dorosłym. Wzrast...ający z roku na rok procent dzieci z wadami postawy zmusza nas do głębszego i szerszego zainteresowania się problematyką profilaktyki wad postawy. Środowiskiem ucznia jest szkoła. Uczniowie spędzają w niej wiele godzin dziennie, stąd środowisko szkolne jako całość ma ogromny wpływ na rozwój dzieci i młodzieży. Konieczne jest więc stałe i konsekwentne eliminowanie ze środowiska tych czynników, z którymi wiąże się powstawanie lub pogłębianie istniejących już wad i zaburzeń rozwojowych oraz stwarzanie jak najlepszych warunków pracy dla uczniów. Na dolegliwości mięśniowo - szkieletowe cierpi aż 9 milionów Polaków, spośród których za kilka lat około 40 proc. nie będzie zdolnych do pracy. Tylko w 2006--2007 roku 40 proc. orzeczeń o rencie inwalidzkiej wydano właśnie z powodu chorób mięśniowo – szkieletowych. Ból kręgosłupa , w szczególności odcinka lędźwiowego, uznano za schorzenie cywilizacyjne. Zastanawiam się nad tym co tak naprawdę robi administracja samorządowa w tym temacie. Czy stać nas na pobłażanie i udawanie ,że nie ma tematu? to nie NORMA , że 80% dzieci ma stwierdzone te nieprawidłowości ? to mogę nazwać po imieniu PATOLOGIA ! szkoda mi tych ,którzy nie będą mieli szczęścia na tyle by by odpowiednio i szybko zdiagnozowanym-rozpoznanym ! jeśli masz problem z kręgosłupem lub jego dolegliwościami zapoznaj się ze stroną polmedex.pl  rozwiń