PARTNER PORTALU
  • BGK

Krakowski Festiwal Recyklingu

  • GK    24 maja 2011 - 09:37

Zbiórka surowców wtórnych i mega gra planszowa EkoPoly rozpocznie w sobotę i niedzielę (28-29 maja) Krakowski Festiwal Recyklingu.
Ideą organizowanego od dziewięciu lat przez miasto festiwalu jest promowanie recyklingu jako szansy na rozsądne i ekologiczne gospodarowanie kurczącymi się zasobami naturalnymi naszej planety.

Tradycyjnie odbędzie się zbiórka surowców wtórnych. W zamian za plastikowe butelki, szklane opakowania, makulaturę, zużyte baterie i aluminiowe puszki będzie można otrzymać sadzonki krzewów i kwiatów.

W ośmiu dotychczasowych edycjach imprezy zebrano: 192 930 kg papieru, 15 110 kg butelek PET, 87 660 kg szkła, 9 330 kg puszek aluminiowych, 11 300 kg baterii, 12 300 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego i 13,4 kg termometrów rtęciowych.

W tym roku dla uczestników przygotowana będzie na Błoniach edukacyjna mega gra „EkoPoly”. Poruszając się po planszy o wymiarach 30x30 metrów gracze będą mogli „kupować” m.in. proekologiczne instalacje.

Pierwszego dnia festiwalu w grze wezmą udział aktorzy z produkcji serialowych TVN „W11” oraz „Detektywi”, a także aktorzy krakowskich teatrów. Rozegrane zostaną również mistrzostwa Krakowa dziennikarzy w EkoPoly. W drugim dniu festiwalu przewidziane jest rodzinne granie w EkoPoly.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.