PARTNER PORTALU
  • BGK

Krakowski obwarzanek w szkolnym sklepiku zostaje?

  • AW/Rynek Zdrowia    24 września 2015 - 08:07
Krakowski obwarzanek w szkolnym sklepiku zostaje?

Obwarzanek krakowski może być sprzedawany w sklepikach szkolnych, ale tylko tradycyjny (fot.krakow.pl)

Małopolski Państwowy Inspektor Sanitarnego wydał stanowisko ws. sprzedaży obwarzanków krakowskich w szkolnych sklepikach. Tradycyjny obwarzanek krakowski może być sprzedawany. Jest jednak wyjątek.
Od początku tego roku szkolnego obowiązują nowe przepisy dotyczące m.in produktów sprzedawanych w szkolnych sklepikach.

Przepisy wciąż budzą wiele wątpliwości, np. co do produktów regionalnych.

W Krakowie rozgorzała dyskusja o obwarzanka

Jak podaje Elżbieta Kuras, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie, w związku z pojawiającymi się w mediach błędnymi informacjami dotyczącymi interpretacji zapisów tzw. rozporządzenia sklepikowego, Małopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że tradycyjny obwarzanek krakowski może być sprzedawany w sklepikach szkolnych.

Skład obwarzanka krakowskiego spełnia wymagania dot. zbożowych produktów śniadaniowych i innych produktów zbożowych, określone w rozporządzeniu. Wyjątek stanowi jedynie obwarzanek z solą, który przekracza dopuszczoną normami zawartość soli (0,45 g sodu na 100 g produktu).

Przypomnijmy, zgodnie z rozporządzeniem ze sklepików zniknęły chipsy i drożdżówki. Do kanapek można z kolei używać warzyw, szynki z indyka, przetworów z ryb i jaja, ale bez majonezu i salami.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.