PARTNER PORTALU
  • BGK

Krakowskie gołębie nagrodzone

  • GK/krakow.pl    2 maja 2011 - 09:46
Krakowskie gołębie nagrodzone

Kraków zdobył Grand Prix w ogólnopolskim konkursie KREATURA 2011, za kampanię „Gołębie Kręcą Kraków”.
Jury tegorocznej KREATURY nie miało wątpliwości w czyje ręce powinna trafić główna nagroda – gołębie z kamerami filmujące Kraków okazały się bezkonkurencyjne.

Idea kampanii „Gołębie kręcą Kraków”, realizowanej przez Urząd Miasta Krakowa, powstała w agencji reklamowej TBWA. Pomysł polegał na pokazaniu miasta oczami jego najstarszych i najbardziej znanych mieszkańców – gołębi krakowskich.

Do ptaków przyczepiono na uprzęży mini kamerki, dzięki czemu mogły rejestrować widoki miasta podczas lotu. Gołębie startowały z pięciu różnych miejsc w Krakowie i zawsze kierowały się w stronę swojego gołębnika. W efekcie powstało 20 jednominutowych filmów zamieszczonych pod adresem www.krakow.travel.

Internauta oglądając Kraków z lotu ptaka mógł śledzić trasę przelotu gołębia na specjalnie przygotowanej mapie, a także przeczytać opisy pojawiających się na niej obiektów. Z najciekawszych ujęć stworzono film „Dokument”, do którego ścieżkę dźwiękową skomponował krakowski zespół Kroke.

Kampania rozpoczęła się 16 maja 2010 r. działaniami outdoorowymi w sześciu miastach Polski. Kolejnym etapem promocji był trzydziestosekundowy spot reklamowy „Ikar”, emitowany w kinach i TVP, którego reżyserem i odtwórcą głównej roli był Jerzy Stuhr.

Do popularyzacji kampanii przyczyniły się również działania w social media. Profil gołębia pojawił się na facebooku, a gołąb – operator filmowy złożył papiery do Łódzkiej Szkoły Filmowej. Stworzono również interaktywną grę „Łap w lot”, a dla najlepszych graczy ufundowano nagrodę w postaci weekendowego pobytu w Krakowie.

Grand Prix w konkursie Kreatura 2011 to jedna z kilku nagród, które zdobyła kampania. Pozostałe z nich to nagroda Media Trendy 2011 w kategorii „Odwaga w planowaniu mediów”, dwie nagrody w Polskim Konkursie Reklamy KTR 2011: złoto – w kategorii „Marketing Miejsc” oraz brąz w kategorii „Kampania”.

Z kolei film „Ikar” otrzymał pierwszą nagrodę w kategorii spoty internetowe na Festiwalu Filmów Promocyjnych Miast i Regionów Promocity w Gdyni.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.